Reklama
Rozwiń

Nowy bat na szarą strefę hazardową

Legalni bukmacherzy i operatorzy gier hazardowych chcą zmian w systemie podatkowym oraz stworzenia specjalnego podmiotu branżowego na wzór KNF.

Publikacja: 21.06.2022 21:00

Wpływy do budżetu z tytułu podatku od gier i dopłat na fundusze celowe z gier liczbowych i loterii w

Wpływy do budżetu z tytułu podatku od gier i dopłat na fundusze celowe z gier liczbowych i loterii wyniosły w ub.r. ponad 4,3 mld zł

Foto: ightField Studios/shutterstock

Skala szarej strefy w branży hazardowej nad Wisłą jest trudna do szacowania – dane H2 Gambling Capital pokazują, że w 2021 r. wynosiła ona ok. 18 proc., ale część ekspertów uważa, iż liczba ta może być znacznie wyższa. Przedstawiciele Global Compact wskazują na rozbieżności w szacunkach dotyczących udziału szarej strefy w grach hazardowych (o innej skali problemu mówią raporty EY czy NIK) – nielegalni operatorzy mogą mieć nawet 35 proc. rodzimego rynku (unijna średnia to 25 proc.). Wszyscy są jednak zgodni – problem jest znaczący i potrzeba zmian na poziomie legislacyjnym. Jednym z rozwiązań miałaby być zmiana formy i wysokości opodatkowania branży.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Benefit Systems na rynku wellbeing: przepis na skalowalny sukces
Biznes
Spotify zirytował turecki rząd. Playlisty obrażają żonę Erdogana
Biznes
Napięcia UE–Chiny. Rozmowa Trumpa i Zełenskiego i szczyt BRICS w Rio
Biznes
Rosyjski bogacz traci majątek. Sfinansuje wojnę Putina
Biznes
Niemiecki biznes boi się poboru. A co w Polsce?