To największe w Polsce wydarzenie CSR, które już po raz dziewiąty organizuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wraca w tym roku do formuły stacjonarnej, która umożliwia efektywną wymianę doświadczeń między wystawcami a zwiedzającymi. Odbywa się w środę w Centrum EXPO XXI w Warszawie.

– 9. Targi, których hasło przewodnie to triada Klimat – Rozwój – Biznes, stanowić będą przestrzeń do dyskusji, prezentacji dokonań firm i organizacji w zakresie CSR i zrównoważonego rozwoju. Wszyscy z radością obserwujemy rosnące znaczenie tematyki ESG. Z dużą dozą pewności możemy stwierdzić, że to jeden z trendów, które będą kształtowały rzeczywistość w najbliższych latach – podkreśla Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

„Rzeczpospolita” jest partnerem medialnym 9.Targów CSR.

Na uczestników wydarzenia czekają: część wystawiennicza oraz konferencyjna, a także Strefa Różnorodności z wieloma angażującymi aktywnościami. Jak zaznaczają organizatorzy, zarówno wstęp na targi jak też udział we wszystkich aktywnościach podczas targów są bezpłatne i nie wymagają zapisów.

Uczestniczki i uczestnicy Targów CSR będą mieli okazję zapoznać się z działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju prezentowanymi przez 51 wystawców – firmy i organizacje społecznie odpowiedzialne. Dla osób chcących zdobyć nową wiedzę i zapoznać się z trendami w zakresie ESG przygotowano część konferencyjną z czterema blokami tematycznymi (biznes, rozwój, klimat, różnorodność i inkluzja) z udziałem praktyków biznesu i ekspertów.

W części konferencyjnej odbędzie się m.in. premiera raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2021. Dobre praktyki” prezentującego ponad 1800 przykładów działań firm na rzecz zrównoważonego rozwoju, zostanie też ogłoszony raport z pierwszego badania Chapter Zero Poland „Rady nadzorcze wobec zmian klimatu”. Uczestnicy targów jako pierwsi poznają też wyniki badania Diversity IN Check – listy pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce. Tradycyjnie podczas Targów CSR odbędzie się również ogłoszenie wyników konkursu „Pióro odpowiedzialności”.

Więcej: www.odpowiedzialnybiznes.pl/targiCSR