"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym projektu planYOURfuture

Wspólnie inspirują młodych ludzi do planowania swojej przyszłej ścieżki zawodowej - wszystko po to, aby w przyszłości można było osiągnąć sukces!

Przez ostatnie pół roku realizowali kampanię społeczną w mediach społecznościowych, gdzie przedstawiali poszczególne zawody i kompetencje, których potrzebujemy, jeśli w przyszłości chcielibyśmy obrać właśnie taką drogę. Ponadto na przystankach transportu publicznego na Pomorzu Środkowym można w dalszym ciągu zobaczyć materiały z ich kampanii zachęcającej do znalezienia własnej drogi do sukcesu! Pomóc w tym mogą m.in. wywiady, które zostały opublikowane na ich kanale na YouTube. Licealiści porozmawiali np. z Dominiką i Dariuszem Bońkowskimi - właścicielami jednej z większych firm w zachodniej Polsce - BMW i MINI Bońkowscy, czy Lanberry - polską piosenkarką i kompozytorką, która opowiedziała o swoich planach na przyszłość, radach dla młodych ludzi i codziennym życiu artystki, a także o tym co jest ważne dla środowiska muzyków w czasach pandemii. Ich inspirujące materiały można znaleźć w serwisie YouTube.

Historie tych osób pokazują, że każdy może popełniać błędy i nawet, jeśli już jesteśmy na konkretnej drodze, to nigdy nie będzie za późno, żeby zawrócić. Kierunek studiów, pierwsza praca, czy nawet profil w liceum nie jest wyznacznikiem tego, co możemy robić w przyszłości i jeśli w pewnym momencie zejdziemy z obranej wcześniej ścieżki to nie powinno to być w żadnym wypadku traktowane w kategoriach porażki - zauważa Szymon Kobus, zastępca lidera zespołu planYOURfuture.

Licealiści doskonale zdają sobie sprawę, jak trudne zadanie stoi przed obecnymi ósmoklasistami - muszą oni dokonać pierwszej, ważnej decyzji i wybrać swoją przyszłą szkołę ponadpodstawową. Dlatego we współpracy z partnerami projektu zorganizowali event edukacyjny podczas, którego uczniowie mogli zapoznać się z zasadami rekrutacji i ofertą edukacyjną koszalińskich szkół podczas sobotnich zakupów w centrum handlowym. Było to jedno z nielicznych takich wydarzeń w kraju, a w dodatku podczas tej akcji istniała także możliwość zapisania się do Bazy Dawców Szpiku DKMS (w ramach programu partnerskiego realizowanego we współpracy z Fundacją DKMS).

W codziennym działaniu pamiętają także o wyzwaniach dla jakie niesie pandemia i trudna sytuacja za naszą wschodnią granicą. Na bieżąco modyfikują swój plan działań, aby dostosować się do obecnej sytuacji. Ponadto ich projekt został nominowany do Złotego Wilka Zwolnionych z Teorii (w kilku kategoriach), a także znalazł się w ścisłym finale Pitch Contestu 2022 - konkursu podczas, którego należy zaprezentować swój projekt szerokiej publiczności. Teraz pozostało tylko trzymać kciuki za doskonałe rezultaty na Wielkim Finale Zwolnionych z Teorii.

Projekt planYOURfuture to kontynuacja projektu #betterfuture realizowanego w 2020 i 2021 roku, nagrodzonego Srebrnym i Brązowym Wilkiem Zwolnionych z Teorii. Realizowany jest pod Patronatem Prezydenta Miasta Koszalina Piotra Jedlińskiego w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii oraz programów partnerskich stworzonych we współpracy z Fundacją BGK, ING Bankiem Śląskim oraz Fundacją DKMS. Więcej informacji nt. działań tych młodych ludzi znajdziecie w mediach społecznościowych projektu.

Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada z projektów społecznych. Powstała w 2014 roku, by dać każdemu młodemu człowiekowi możliwość tworzenia własnych projektów społecznych i nabywania kompetencji przyszłości, takich jak: współpraca, komunikacja czy przywództwo. Olimpiada polega na współpracy uczestników poprzez platformę internetową www.zwolnienizteorii.pl, opartą o nowoczesną metodę nauczania polegającą na tym, że robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwija się praktyczne kompetencje potrzebne w życiu zawodowym.

Rzeczpospolita" jest patronem medialnym projektu planYOURfuture