Problem z TOP 20 aplikacji mobilnych - Gemius i PBI odpowiadają

Powstały pierwsze wyniki badań popularności aplikacji mobilnych w Polsce. Raport przygotowało Gemius i Polskie Badania Internetu - PBI i dotyczy on Androida i iOSa w Polsce za miesiąc grudzień 2016 r. Kwestią sporną jest jednak, na ile tego typu zestawienia odpowiadają rzeczywistości. Gemius i PBI odpowiadają.

Aktualizacja: 20.01.2017 13:30 Publikacja: 18.01.2017 23:01

TOP 20 najpopularniejszych aplikacji mobilnych w Polsce 2016

Podobne zestawienia powstają w USA od kilku lat. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że w zależności od metodyki pomiarów wyniki te nie tylko można różnie interpretować, a nawet są kompletnie inne. Wystarczy porównać np. wyniki analiz Nomura Research z Nielsenem.

Pozostało jeszcze 95% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Biznes
Brytyjski koncern Jaguar nie planuje produkcji samochodów w USA
Biznes
Tysiące dronów Macierewicza wreszcie dolecą. MON kupuje Warmate’y
Biznes
Sankcje na Rosję uzgodnione. Kolejne setki miliardów dla USA
Biznes
W branży drzewnej ubywa drewna, przybywa długów. Oto główny powód