- Naszym celem jest zbudowanie całego systemu wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Systemu naukowego, badań, budowy systemów, rozwiązań, które likwidują bariery dla osób z niepełnosprawnościami. To bardzo dobre miejsce (PJATK - PAP), bo informatyzacja, internet są tymi urządzeniami, które przenoszą nas w XXI wiek, a dla osób niepełnosprawnych likwidują bardzo dużą część barier - powiedział prezes PFRON Robert Kwiatkowski.
Porozumienie zakłada ponadto zorganizowanie przez obie instytucje konkursu na aplikację dla potrzeb osób niepełnosprawnych i opracowanie zasad związanych ze stosowaniem standardów WCAG 2.0. (międzynarodowy standard dotyczący dostępności stron dla osób z niepełnosprawnościami).
Kwiatkowski przekonywał w rozmowie z dziennikarzami, że dzięki porozumieniu Polska może stać się światowym liderem w tworzeniu stron informatycznych dla osób niepełnosprawnych. Wyraził też nadzieję, że na polskich uczelniach zwiększy się zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami. Przypomniał, że PFRON, poza PJATK, podpisał już porozumienie w tej sprawie z SGH oraz Uniwersytetem Poznańskim.
Kwiatkowski zwrócił uwagę, że dzięki porozumieniu niektórzy absolwenci PJATK mogą otrzymać zatrudnienie w PFRON.
- Oferujemy ciekawą pracę na bardzo skomplikowanych systemach, na jakich pracuje PFRON - zaznaczył.