Reklama

Tanie auta Tata dla grupy PSA

Grupa PSA powierzyła indyjskiej firmie badawczo-rozwojowej Tata Consultancy Services (TCS) projektowanie tanich pojazdów dostosowanych do siły nabywczej klientów w Indiach i na innych wschodzących rynkach - podał "Les Echos".

Aktualizacja: 07.05.2018 17:38 Publikacja: 07.05.2018 17:30

Tanie auta Tata dla grupy PSA

Foto: Bloomberg

Dziennik dodał, że prezes Carlos Tavares przebywał tam trzy dni w połowie kwietnia. aby nadzorować postępy w programie opartym na zaprojektowaniu nowej płyty podłogowej, zapewniającej dwukrotnie niższe koszty produkcji niż we Francji. Dziennik przypomniał, że Tavares zapowiedział pod koniec kwietnia na WZA, że "Indie staną się ośrodkiem konwergencji i uprzemysłowienia przyszłej rodziny inteligentnych samochodów".

Indyjski "Economic Times" informował w styczniu o podpisaniu umowy przez PSA i TCS, należącą do konglomeratu Tata. Rok wcześniej, w styczniu 2017 francuska grupa podpisała dwie umowy o spółce j.v. z innym partnerem, konglomeratem CK Birla, chcąc wrócić do Indii po 20 latach nieobecności.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Biznes
Sankcje na Rosję, cyberatak na lotniska i obniżka perspektywy dla Polski
Biznes
Kina walczą o widzów. W ten weekend mocno tną ceny
Biznes
Indie oczyszczają Adaniego z zarzutów Hindenburga: nie było manipulacji
Biznes
Polski rynek start-upów ożyje? Potężny zastrzyk pieniędzy od PFR
Biznes
Ministerstwo Cyfryzacji o UKE: prezesa nie ma, upoważnienia zostały
Reklama
Reklama