„Jesteśmy polską firmą i dostarczamy mieszkańcom Polski wysokiej jakości usługi pierwszej potrzeby (commodities) za rozsądną cenę. Dla każdego. Wszędzie” – brzmi pierwsze zdanie komunikatu Cyfrowego Polsatu zawierającego zatwierdzoną dziś przez zarząd strategię na kolejne lata. Obok dwóch znanych inwestorom filarów: telekomunikacji i kontentu pojawia się trzeci: czysta energia.
„Dążąc do umocnienia naszej unikalnej oferty usług łączonych, podjęliśmy decyzję o budowie nowego, trzeciego filaru strategicznego, opartego o tanią i czystą energetykę. Uważamy, że transformacja energetyczna Polski w kierunku czystej, zero- i niskoemisyjnej energii stanowi doskonały moment na wejście na ten perspektywiczny rynek nowych graczy i stwarza nowe możliwości rozwoju dla Grupy Polsat Plus” – napisał zarząd Cyfrowego Polsatu kierowany przez Mirosława Błaszczyka.
„Nasz obecny plan inwestycyjny, dotyczący zainstalowania w latach 2022-2026 około 1000 MW mocy produkcyjnej w zakresie czystej energii, według naszych szacunków przyczyni się do redukcji emisji gazów cieplarnianych o ponad 2 mln ton ekwiwalentu CO2 rocznie” – podała grupa Cyfrowy Polsat.
Informuje, że chce zbudować „nowy strumień przychodów pochodzących ze sprzedaży czystej energii do klientów biznesowych i indywidualnych”. Spodziewa się, że popyt na czystą energię w Polsce będzie w kolejnych latach wskazywał „silny trend wzrostowy”.
„W celu budowy i sukcesywnego umacniania naszej pozycji na rynku czystej energii w Polsce zamierzamy inwestować w projekty ukierunkowane na produkcję energii z fotowoltaiki, biomasy, farm wiatrowych, czy termicznej obróbki odpadów. Chcemy również inwestować w przyszłość, czyli budowę pełnego łańcucha wartości gospodarki opartej o wodór, który może istotnie przyczynić się do redukcji emisji substancji szkodliwych (w tym m.in. CO2). Chcemy także aktywnie analizować możliwości inwestowania w inne perspektywiczne źródła energii jak np. małe reaktory jądrowe (SMR)” – podał zarząd.