Dlaczego zdecydował się kupić miasteczko? Miliarder powiedział „Dallas Morning News”, że „kumpel musiał to sprzedać” – informuje CNN.

Według magazynu Forbes majątek Marka Cubana jest szacowany na około 4,4 mld dolarów. Jest współwłaścicielem medialno-rozrywkowej firmy 2929 Entertainmenti oraz prezesem AXS TV. Jest także jednym z głównych inwestorów „rekinów” w telewizyjnym show ABC „Shark Tank”.

„Nie wiem, czy cokolwiek z tym zrobię” – powiedział Cuban gazecie. Mustang to prawie 31-hektarowe miasteczko przy autostradzie nr 45. Według „Dallas Morning News” miasto zostało założone na początku lat 70., kiedy to było znane głównie jako lokalny wodopój w borykającym się z niedoborami wody hrabstwie Navarro. Obecnie w miasteczku, które składa się głownie z parkingu dla kamperów i przyczep, jest niewiele atrakcji, min. klub ze striptizem, Wispers Cabaret, który podobno jest w złym stanie. Według CNN nazwa klubu została zmieniona na „Mark Cubaret” – po tym jak poinformowano, że miasto ma nowego właściciela. Jednym z rezydentów miasta jest też aligator. Mieszka w jednym z okolicznych stawów.

Atrakcje w pobliżu? Do Dallas jest jakieś 45 minut samochodem. Niedaleko znajduje się też miasteczko Waco, które było siedzibą sekty Gałąź Dawidowa. W 1993 roku władze wysłały na teren farmy kilkudziesięciu agentów ATF, celem aresztowania przywódcy sekty Dawida Koresha. Wywiązała się strzelanina, siły policyjne musiały się wycofać. Oblężenie trwało 51 dni, zakończyło się 19 kwietnia 1993 wybuchem pożaru podczas szturmu sił porządkowych, zginęło 86 osób, w tym 22 dzieci. Zginął też David Koresh.

Niedaleko jest też do jedynej winnicy i winiarki w okolicy – Angelita, która według CNN jest „absolutnie urocza”.