Obiekt pod nazwą Outlet Park zbuduje kielecka firma Echo Investment, która właśnie uzyskała pozwolenie na budowę. Będzie to pierwsze w regionie zachodniopomorskim centrum wyprzedażowe. Ceny są w nich niższe o 30 czy nawet 70 proc. w porównaniu do tych z centrów handlowych. W outletach firmy zwłaszcza odzieżowe sprzedają rzeczy pozostałe po wyprzedażach czy próbne serie.

Outlet Park Szczecin będzie miał ok 24 tys. mkw. powierzchni wynajmu i zostanie zbudowany w dwóch etapach.

W ramach pierwszego powstanie ok. 70 lokali handlowych, wielosalowe kino Helios, supermarket i sklep elektroniczny. W drugiej fazie obiekt zostanie powiększony o około 60 kolejnych sklepów. - Proces komercjalizacji przebiega bardzo dobrze, na chwilę obecną wynajęte jest blisko 50 proc. powierzchni. Toczą się kolejne rozmowy, głównie z firmami, które zainteresowane są lokalami o dużej powierzchni - mówi Tomasz Domoń, z działu centrów handlowych Echo Investment. Wynajem prowadzony jest przy współpracy z firmą CB Richard Ellis.

W Outlet Park swoją ofertę zaprezentuje docelowo blisko 130 najemców. Oddanie do użytku pierwszego etapu inwestycji planowane jest na początek 2012 roku.

W Polsce działają już na tym rynku dwie sieci - Fashion House (Piaseczno, Gdańsk i Sosnowiec) oraz Factory - Warszawa, Poznań, Wrocław.