Reklama

Japończycy inwestują w Polsce w elektromobilność

W Polsce lokuje się innowacyjna japońska inwestycja. Ponad 160 mln złotych zainwestuje firma Mitsui High-tec (MHT), która zbuduje w Polsce pierwszą w Europie fabrykę rdzeni e-silników do aut hybrydowych i elektrycznych.

Aktualizacja: 19.03.2019 10:35 Publikacja: 19.03.2019 10:24

Japończycy inwestują w Polsce w elektromobilność

Foto: Shutterstock

Zakład powstanie w Skarbimierzu na Opolszczyźnie, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dziś zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę. Początkowo inwestor utworzy 30 miejsc pracy, a docelowo nawet - 200.

MHT należy do największych producentów rdzeni silników elektrycznych do pojazdów hybrydowych i elektrycznych na świecie. W Japonii firma jest jesteśmy liderem wśród dostawców eko-technologii dla branży motoryzacyjnej. - Chcielibyśmy osiągnąć tak wysoką pozycję również w Europie. Naszym zdaniem, południowo-zachodnia Polska staje się europejskim hubem rozwoju sektora e-mobilności – powiedział Yasunari Mitsui, prezes MHT. Z Polski firma mogłaby prowadzić dalszą ekspansję na rynki europejskie.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Biznes
Premier Donald Tusk wskazał nowego prezesa UKE. Teraz zagłosuje Sejm
Biznes
Upadek rządu we Francji, drony nad Polską i apel producentów aut elektrycznych
Biznes
Nie ma przedsiębiorczości bez stabilności
Biznes
USA zwiększą presję na Rosję? Koszty braku zaufania i kara UE dla Google
Biznes
Pozytywne zaskoczenia w wynikach spółek
Reklama
Reklama