Naukowcy z Microsoft Research, razem z pracownikami uniwersytetów z Rochester i Southampton, opracowali prototyp biustonosza, który zawiera specjalne,wymienne czujniki. Stanik monitoruje aktywność serca oraz skóry i jest w stanie określić nastrój kobiety.

Stanik ma pomóc kobietom, które mają problemy z objadaniem się pod wpływem stresu. Czujniki monitorują nastrój właścicielki i kiedy rejestrują nadmierne objadanie się pod wpływem stresu natychmiast wysyłają sygnał alarmowy na smartfona.

Naukowcy starali się tez opracować podobnie działająca bieliznę dla mężczyzn, ale wyniki badań są niezadowalające, ponieważ są problemy z umieszczeniem czujników blisko serca. stanik pozwala na bezpośredni kontakt sensora ze skórą i dokładne monitorowanie pracy serca.

Prototyp ma jednak pewne niedociągnięcia. baterie w czujnikach są dość słabe i trzeba je ładować co 3-4 godziny.

Technologia wkracza w dziedziny w których dotychczas wydawało by się, ze nie jest wcale konieczna.

W zeszłym roku w USA opatentowano prototyp urządzenia, które analizuje temperaturę piersi, wykrywając raka piersi. W Indiach - po serii brutalnych gwałtów - student opracował prototyp stanika, który razi prądem osobę próbującą napastować kobietę, która go nosi.

Natomiast Sony opatentował "SmartWig" czyli inteligentną perukę, która ma zawierać cały szereg funkcji: integracja ze smartfonem, aparat fotograficzny, GPS, wskaźnik laserowy, czujniki odpowiedzialne za interpretację mimiki twarzy, czujniki położenia peruki względem głowy użytkownika, czujnik ultradźwiękowy wykrywający otaczające użytkownika obiekty. Poza tym peruka ma wibrować, dając znać o nadchodzącej poczcie.