Eurolot w tym roku przewiózł na trasie Polska-Chorwacja blisko 20 tysięcy pasażerów.

"W sezonie letnim 2014 liczba obsługiwanych przez Eurolot tras między Polską a Chorwacją wzrośnie do dziesięciu. Wzorem sezonu 2013 połączenia wykonywane będą głównie w soboty i niedziele" - czytamy w komunikacie spółki. Połączenia z Krakowa i Poznania zostaną uruchomione 14 czerwca, a z Warszawy - 24 kwietnia przyszłego roku. Zakończą się w październiku.

Z Krakowa do Splitu będzie można polecieć w niedziele, a do Dubrownika - w soboty. Rejsy z Warszawy do Dubrownika i Zadaru będą wykonywane w soboty, a do Splitu - w czwartki i niedziele. Samoloty z poznańskiego lotniska Ławica w kierunku Dubrownika i Zadaru startować będą w soboty.

Przewoźnik przypomniał, że Polska jest na piątym miejscu pod względem liczby turystów odwiedzających Chorwację i liczby zarejestrowanych noclegów. W 2011 roku blisko 35 tys. polskich żeglarzy czarterowało jachty w chorwackich portach.

"Z danych Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji wynika, że 85 proc. wypoczywających to turyści indywidualni, którzy sami organizują wyjazdy; wypożyczając na miejscu samochód, czarterując jachty zwiedzają całe wybrzeże i kraj" - napisano.

Działający od 1996 r. Eurolot jest spółką Skarbu Państwa. Linia na początku swojej działalności wykonywała jedynie rejsy dla PLL LOT, a od lipca 2011 r. oferuje również własne połączenia pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce. Z przewoźnikiem tym można polecieć do Chorwacji, Austrii, Szwajcarii, Niemiec, Holandii, Włoch i Francji.