Reklama

#RZECZoBIZNESIE: Wystarczy doskonały produkt, żeby zaistnieć na innych rynkach

Gośćmi programu Marcina Piaseckiego byli Konrad Zach, Członek Zarządu i Head of eCommerce i Łukasz Wysokiński, Członek Zarządu i Chief Strategy Officer w OEX24.com.

Publikacja: 24.07.2019 12:51

#RZECZoBIZNESIE: Wystarczy doskonały produkt, żeby zaistnieć na innych rynkach

Foto: tv.rp.pl

OEX24.com to platforma, która ułatwia producentom i dystrybutorom sprzedaż produktów i usług na rynkach międzynarodowych.

- Oferujemy również szerokie spektrum usług, które wspierają sprzedaż internetową na rynkach globalnych, takie jak magazynowanie czy logistyka międzynarodowa – mówił Konrad Zach, Członek Zarządu i Head of eCommerce w OEX24.com.

W najbliższym czasie platforma umożliwi producentom pełne zarządzanie portfolio produktowym. - Skupiamy się na technologii. Chcemy, żeby producenci sami mogli zarządzać produktami i udostępniać je na poszczególnych rynkach. Rozbudowujemy i modyfikujem platformę w cyklach tygodniowych, ale z dnia na dzień pojawia się mnóstwo funkcjonalności, które związane są przede wszystkim z automatyzacją procesów.– tłumaczył Konrad Zach.

Łukasz Wysokiński, Członek Zarządu i Chief Strategy Officer w OEX24.com zaznaczył, że zainteresowanie ze strony producentów z rynku europejskiego, w tym polskiego, jest olbrzymie. - Platforma daje spektrum możliwości bez inwestycji po ich stronie. Wystarczy mieć doskonały produkt, żeby móc zaistnieć na innych rynkach – stwierdził.

Reklama
Reklama

- Platforma OEX24.com nie ma ograniczeń geolokalizacyjnych. Na początku wybraliśmy rynki azjatyckie, które są najbardziej dynamicznie rozwijającymi się rynkami – dodał.

Żeby rozpocząć sprzedaż na rynkach zagranicznych wymagane jest minimum formalności. Wystarczy dostarczyć bazy produktowe. - Dokonujemy analiz potencjału produktów. Pomagamy firmom formalnie, prawnie i administracyjnie rozpocząć dystrybucję na poszczególnych rynkach – mówił Zach.

Gros obecnych dostawców to producenci z branży kosmetycznej, ale platforma to rozwiązanie dla wszystkich branż.

-Możemy pomóc dystrybutorom dowolnego rodzaju asortymentu. Nie ograniczamy się do kategorii. Sprawdzamy, czego potrzebują klienci z poszczególnych regionów i szukamy producentów – zaznaczył Łukasz Wysokiński.

Zaistnienie produktów na OEX24.com jest w większości bezpłatne, albo niskie kosztowo pod warunkiem, że sprzedający samodzielnie wprowadzi swoje produkty na platformę wg wytycznych określonych przez OEX24. Później współpraca opiera się na prowizji uzależnionej od skali transakcji i kategorii oferowanych produktów. Sprzedający mogą wybrać model pełnej obsługi, który wymaga jedynie udostępnienia towaru i powierzenia pozostałych czynności związanych wysyłką na cały świat OEX24 lub współpraca może przebiegać w oparciu o wybrane usługi.

- To bardzo uczciwy model, który łamie bariery wejścia – ocenił Konrad Zach.

Biznes
Producenci napojów uciekają z systemu kaucyjnego
Biznes
Donald Trump traci cierpliwość. Nowe sankcje na Rosję na horyzoncie
Biznes
Gwarancje dla Ukrainy, AI ACT hamuje rozwój, zwrot Brukseli ws. aut spalinowych
Biznes
Polskie firmy chcą zamrożenia AI Act
Biznes
Nowe technologie nieodłączną częścią biznesu
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama