Grupa Azoty wybuduje w Tarnowie własne centrum badawczo-rozwojowe. Dziś podpisała umowę na finansowanie nowego projektu z Ministerstwem Rozwoju. W związku z tym otrzyma wsparcie wynoszące 20 mln zł. Całkowita wartość projektu sięga 88 mln zł. Firma uzyskała dotację w ramach działania „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw" Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

- Kluczowym celem Centrum Badań i Rozwoju w Tarnowie będzie zbudowanie przewag konkurencyjnych opartych na wiedzy, co umożliwi podniesienie poziomu innowacyjności oferowanego przez nas portfela produktów oraz posiadanych technologii. Zawarta dziś z Ministerstwem Rozwoju umowa na finansowe wsparcie centrum zbliża nas do tego celu - mówi cytowany w komunikacie prasowym Mariusz Bober, prezes Grupy Azoty.

Wicepremier Mateusz Morawiecki powiedział z kolei, że jednym z filarów tzw. „Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" jest zwiększenie innowacyjności polskich przedsiębiorstw i ich konkurencyjności na rynku krajowym i rynkach zagranicznych.

- Mogą to uczynić poprzez rozwój i unowocześnienie swojej działalności, w czym niezwykle pomocne są własne centra badawczo-rozwojowe. Tam pomysły naukowców, inspirowane potrzebami biznesu, przeradzają się w konkretne rozwiązania, które następnie są wprowadzane na rynek - twierdzi Morawiecki.