Pekao lekko powyżej oczekiwań

Lepsze od prognozowanych dochody pozwoliły bankowi osiągnąć wyższy zysk.

Publikacja: 27.02.2020 09:31

Pekao lekko powyżej oczekiwań

Foto: Fotorzepa, Andrzej Bogacz

Pekao miał w IV kwartale 684 mln zł skonsolidowanego zysku netto, czyli nieco wyżej od prognozowanych przez rynek 690 mln zł. Zysk spadł przez rok o 9 proc. (wtedy jednak wyniki były mocno podbite przez zdarzenia jednorazowe) a kwartalnie urósł o 4 proc. (z kolei w III kwartale wyniki zostały obniżone o rezerwy na przedpłacone kredyty gotówkowe).

- Wyniki Pekao w IV kwartale ukształtowały się na poziomie powyżej oczekiwań rynkowych. Wyższe odpisy na rezerwy zostały zrekompensowane wyższym wynikiem odsetkowym i niespodziewanie dobrym rezultatem z działalności finansowej. Kontrola kosztów dobra na tle konkurentów, dynamika wolumenów pozytywnie wyróżnia się na tle największych konkurentów. Roczny współczynnik P/E dla rezultatów wyniósł w III kwartale 9.1 czyli stosunkowo nisko – komentuje Marcin Materna, dyrektor działu analiz Millennium DM.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Banki
Banki z satysfakcją przyjmują wyrok TSUE
Banki
Bank Anglii nie zmienił stóp procentowych
Banki
Szwajcaria wraca do ery „zerowych” stóp procentowych
Banki
Alior Bank zniknie z rynku? Nie można tego wykluczyć
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Banki
Cezary Kocik, prezes mBanku: Czas na jednolitą umowę kredytową