Beata Daszyńska-Muzyczka, która była prezesem zarządu BGK od 2016 r., należała do najbardziej zaufanych osób byłego premiera Mateusza Morawieckiego. Znali się jeszcze z czasów, kiedy były szef rządu był zatrudniony w banku BZ WBK (obecnie Santander Bank Polska).

Stanowisko stracił również Jerzy Szmit, który był członkiem rady nadzorczej BGK a wcześniej podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

Kto w BGK zastąpi zaufaną prezeskę Mateusza Morawieckiego

2 stycznie 2024 r. premier odwołała z rady nadzorczej banku Piotra Kielocha i Joannę Strzesak-Rochewicz.

Czytaj więcej

Nowe kadry spółek już się szykują. Państwowe spółki czeka rewolucja

BGK to polski bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju, jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. Bank współpracuje z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój. BGK ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza.