Londyn obawia się, że w wyniku wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, sektor finansowy straci tysiące miejsc pracy. Ale są tacy, którzy korzystają na kryzysie. Polityk, który szefował Komisji w czasach kryzysu zalazł zatrudnienie w londyńskim oddziale Goldman Sachs.

 

Barroso będzie doradzał bankowi w obliczu zmagań ze skutkami Brexitu. Goldman Sachs International, dla którego będzie pracował polityk zatrudnia ok. 6 tys. pracowników.

- Jose Manuel wnosi ze sobą doświadczenie i wiedzę oraz głębokie zrozumienie Europy - poinformowali w komunikacie dyrektorzy generalni Goldman Sachs International - Michael Sherwood i Richard Gnodde. Natomiast sam Barroso powiedział FT.com, że on zna zarówno UE jak i relatywnie dobrze UK. - Jeżeli moje rady okażą się przydatne , jestem gotowy do współpracy - stwierdził.

Barroso przewodniczył Komisji Europejskiej od 2004 do 2014 r., a w latach 2002 do 2004 r. był premierem rządu portugalskiego.

Goldman Sachs znany jest z zatrudniania byłych prominentnych polityków. Dla banku pracowali m.in. były przewodniczący Komisji Europejskiej Romano Prodi oraz Fogh Rasmussen, były sekretarz generalny NATO.