Więcej czasu na decyzję w sprawie Bieszczadzkiej SKOK

Komisja Nadzoru Finansowego wydłużyła o ponad tydzień termin, w którym banki musiały podjąć decyzję w sprawie ewentualnego przejęcie Bieszczadzkiej SKOK.

Publikacja: 31.07.2017 14:04

Więcej czasu na decyzję w sprawie Bieszczadzkiej SKOK

Foto: Archiwum

Na początku lipca dwa banki zgłosiły swoje zainteresowanie udziałem w restrukturyzacji Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej z Sanoka mającej około 50 mln zł depozytów. „Biorąc pod uwagę wniosek jednego z tych banków dotyczący ewentualnego przejęcia Bieszczadzkiej SKOK Komisja jednogłośnie wyznaczyła termin do dnia 8 sierpnia na ostateczne zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie" – podaje Komisja Nadzoru Finansowego.

Przypomnijmy, że KNF 22 czerwca podjęła decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie przejęcia Bieszczadzkiej SKOK w Sanoku przez inną kasę i wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie zbadania możliwości przejęcia tej kasy przez bank (kredytodawcy mogli zgłaszać zainteresowanie do KNF do dnia 6 lipca 2017 r. włącznie).

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Banki
W Banku Millennium więcej ugód niż pozwów. Kiedy koniec sagi frankowej?
Banki
Sprzedaż Santander Bank Polska da impuls do dużych przetasowań na rynku?
Banki
ING BSK i Citi Handlowy pokazały dobre wyniki
Banki
Kryptowalutowa afera korupcyjna na Litwie. Zamieszany urzędnik banku centralnego
Banki
Zysk Citi Handlowego powyżej oczekiwań rynkowych
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem