Włoski rząd stracił na ratowaniu banku

Inwestorzy wycenili Banca Monte dei Paschi di Siena na ponad 25 proc. mniej, niż wynosiła wycena przy ratowaniu banku przez rząd Italii.

Aktualizacja: 25.10.2017 13:29 Publikacja: 25.10.2017 13:25

Włoski rząd stracił na ratowaniu banku

Foto: Bloomberg

Po wznowieniu handlu akcjami Monte Paschi – notowania były zawieszone od grudnia zeszłego roku – zostały one wycenione w środę rano na 4,73 euro. Podczas lipcowego bailout banku rząd Włoch zapłacił po 6,49 euro za jedną akcję.

– Nie możemy wykluczyć, że Monte Paschi wejdzie do indeksów i stanie się przez to atrakcyjniejszy dla inwestorów – wskazuje Manuela Meroni, analityczka z Banca IMI. Na razie wyceniła ona papiery banku jeszcze niżej na giełdzie, bo na 4,3 euro.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Banki
ING BSK i Citi Handlowy pokazały dobre wyniki
Banki
Kryptowalutowa afera korupcyjna na Litwie. Zamieszany urzędnik banku centralnego
Banki
Zysk Citi Handlowego powyżej oczekiwań rynkowych
Banki
Jak poradził sobie ING BSK w I kwartale? Bank podał wyniki
Banki
Gołębia RPP coraz mniej lęka się inflacji i tnie stopy procentowe
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem