Reklama
Rozwiń
Reklama

Unijne banki zmniejszają obecność na Wyspach

Główne banki europejskie zmniejszyły swe zaangażowanie w W. Brytanii od czasu referendum i niepokoi je przyszłość umów transgranicznych po Brexicie — stwierdził Europejski Urząd Bankowy EBA, jeszcze w Londynie, bo przeniesie się do Paryża.

Aktualizacja: 27.11.2017 13:56 Publikacja: 27.11.2017 10:30

Unijne banki zmniejszają obecność na Wyspach

Foto: 123RF

Wielkość aktywów banków 27 krajów Unii zaangażowanych w Zjednoczonym Królestwie zmalała z ponad 1,9 bln euro w czerwcu 2016, gdy odbyło się referendum, do niecałych 1,7 bln w czerwcu 2017 — podał EBA. W tym samym okresie zobowiązania finansowe zmalały z niecałych 1,7 bln euro do ponad 1,3 bln.

Ten spadek wynika z wyraźnego zmniejszenia kontraktów na produkty pochodne, co powinno zaniepokoić Londyn, który konkuruje z Nowym Jorkiem w tym segmencie finansowym.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Banki
Tyle zarobili członkowie zarządu NBP w 2024 r. Bank centralny podał kwoty
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Banki
Revolut chce być bankiem. Planuje oddział w Polsce
Banki
Wyniki BNP Paribas bez fajerwerków. Kursy w dół
Banki
PKO BP bije rekord zysków. I szykuje sojusz z Allegro.
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Banki
NBP: banki zarabiają coraz więcej. Od początku roku to już 36 mld zł
Materiał Promocyjny
Wiedza, która trafia w punkt. Prosto do Ciebie. Zamów już dziś!
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama