Dzisiaj Getin Holding poinformował, że oferent, zainteresowany kupnem wszystkich akcji Idea Banku Ukraina i windykacyjnej spółki New Finance Service, nie złoży wiążącej oferty. W związku z zakończeniem rozmów wygasła przyznana oferentowi wyłączność na negocjacje (miała obowiązywać do końca kwietnia).

Getin Holding na początku lutego podpisał umowę dającą potencjalnemu zainteresowanemu (jego nazwy nie ujawniono, podano tylko, że działa na Ukrainie) wyłączność, miał on przeprowadzić due diligence spółek i w razie pozytywnego wyniku miano ustalić warunki transakcji. Polski holding chciał sprzedać ukraińskie spółki do końca września. Przyniosły one w 2020 r. 57 mln zł zysku przy sumie bilansowej 682 mln zł.

Holding zaznacza jednocześnie, że podjął dzisiaj decyzję o kontynuowaniu procesu sprzedaży ukraińskich spółek. Powierzył Rothschild & Co dalsze działania mających na celu sprzedaż wszystkich akcji Idea Banku Ukraina i NFS. Bank inwestycyjny będzie m.in. prowadził rozmowy i negocjacje z innymi potencjalnymi inwestorami.

Finalizowana jest sprzedaż wszystkich akcji Idea Banku Białoruś za 71 mln zł. Kupującym jest Minsk Transit Bank. Lokalny organ antymonopolowy wydał już odpowiednią zgodę, zawarcie ostatecznej umowy miało nastąpić do 2 kwietnia.