Jest nowy prezes BGŻ BNP Paribas

Przemysław Gdański od początku listopada pokieruje szóstym co do wielkości bankiem w Polsce.

Aktualizacja: 26.10.2017 13:22 Publikacja: 26.10.2017 13:06

Jest nowy prezes BGŻ BNP Paribas

Foto: materiały prasowe

Rada nadzorcza BGŻ BNP Paribas na dzisiejszym posiedzeniu powołała Przemysława Gdańskiego na stanowisko wiceprezesa BGŻ BNP Paribas i powierzyła mu kierowanie pracami zarządu do czasy uzyskania formalnej zgody Komisji Nadzoru Finansowego na objęcie funkcji prezesa.

Gdański w połowie września zrezygnował z funkcji wiceprezesa mBanku odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną i inwestycyjną (25 października był jego ostatnim dniem w tym banku, z którym związany był od listopada 2008 r., kiedy objął funkcję członka zarządu). Wcześniej był też wiceprezesem BPH i po połączeniu także Pekao, odpowiadał za bankowość korporacyjną, rynków finansowych i inwestycyjną.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Banki
To koniec prawdziwej bankowości w Rosji. Reżim kładzie rękę na kontach
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Banki
Ważą się losy banków i kredytobiorców. Wskaźnik WIBOR oceni unijny Trybunał
Banki
Stopy procentowe bez zmian, RPP robi sobie przerwę po majowym cięciu. Co dalej?
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Banki
Na EKF lawina pochwał za pomysł połączenia PZU i Pekao