Roch Zygmunt

Roch Zygmunt

Roch Zygmunt: Suwerenna Polska znalazła sobie rasistowskie hobby

Dziarscy panowie pokroju Janusza Kowalskiego robią zdjęcia przypadkowo napotkanym ludziom o innym kolorze skóry i piszą: „To nie jest śmieszne. Taką przyszłość szykują Polakom Donald Tusk, Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia… Zaczęło się”.

Roch Zygmunt: Mam schadenfreude z niskiej frekwencji. Politycy dostali to, na co zasłużyli

O co właściwie chodziło politykom w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Jaką ofertę przedstawili wyborcom? Trudno mieć pretensje do Polaków, że wielu instytucja europarlamentu kojarzy się wyłącznie z wyjazdem polityków po duże pieniądze.

Tobiasz Bocheński: Jarosław Kaczyński w ciągu najbliższych 10 lat odejdzie z polityki

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że odejdzie z polityki w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Podobnie będzie z Donaldem Tuskiem, jak podpowiada metryka. Będzie ciekawie - mówi Tobiasz Bocheński, kandydat PiS w niedawnych wyborach na prezydenta Warszawy.

Roch Zygmunt: Nowa Lewica przestaje mieć rację bytu. Blamaż samorządowy Czarzastego

Po wyborach samorządowych Lewica zostaje z pytaniem: po co być drugą, tylko nieco bardziej lewicową PO? Ktoś powie, że „lewicy ludowej”, pozycjonującej się w kontrze do liberałów, elektorat nie chce. Czy jednak ostatnie wyniki Lewicy dowodzą, że chce tę obecną?

Roch Zygmunt: Bronię Krzysztofa Stanowskiego

Kanał Zero Krzysztofa Stanowskiego udowadnia, że nowe pokolenie odbiorców mediów ma w poważaniu łatki: symetrysta, pisowiec czy lewak – pisze publicysta.

Roch Zygmunt: Tobiasz Bocheński zmian nie przyniesie

Zapowiedzi odmłodzenia PiS, wystylizowania tej partii na nowoczesną chadecję – wyrażane mniej lub bardziej wprost – muszą spełznąć na niczym.

Piotr Zychowicz: Wojna w Ukrainie? Polska nie najgorzej rozegrała tę partię

Pomagaliśmy Ukrainie na piękne oczy, licząc na dozgonną wdzięczność Kijowa. Dlatego wystąpienie Wołodymyra Zełenskiego w ONZ – gdy powiedział, że Polska gra w obozie rosyjskim – było takim szokiem. Nasi politycy poczuli się urażeni i zdradzeni. To było śmieszne - mówi Piotr Zychowicz, publicysta historyczny.

Roch Zygmunt: Aborcja znów jako temat zastępczy

Zwolennicy legalizacji aborcji powinni rozważyć pomysł Trzeciej Drogi Szymona Hołowni, by w sprawie przerywania ciąży przeprowadzić referendum. Jego wynik, gdyby okazał się pomyślny dla propozycji zmian, utrudniałby prezydentowi Andrzejowi Dudzie odrzucenie takiej ustawy.

Push-backi to strategia nonsensowna. „Polskie państwo nie wie, kto przebywa na jego terenie”

Cała Europa ma problem, bo politycy zdają sobie sprawę ze skali wyzwania związanego z migracjami, a jednocześnie brakuje przekonującej odpowiedzi, jak tę kwestię rozwiązać, nie tracąc jednocześnie władzy w najbliższych wyborach - mówią Hanna Frejlak i Ignacy Dudkiewicz, redaktorzy „Magazynu Kontakt”.

Roch Zygmunt: Nowy rząd Morawieckiego to test na pamięć złotej rybki

Mateusz Morawiecki uważa, że to „rząd polityczno-ekspercki”. I rzeczywiście nazwiska ministrów nie są z politycznego pierwszego szeregu, ale czy to faktyczni eksperci?