Roch Zygmunt

Poważny kryzys Liverpoolu. The Reds rzadziej pod polem karnym rywali

Zespół Juergena Kloppa ma aż 12 punktów straty do lidera Premier League i zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli. „W tym momencie Liverpool jest Liverpoolem tylko z nazwy” – skwitował po porażce z Nottingham Forest Steve Nicol, wieloletni piłkarz grający przy Anfield.

Club Brugge - czarny koń Ligi Mistrzów

Club Brugge robi w tym sezonie furorę w Lidze Mistrzów. Choć nikt nie typował mistrzów Belgii jako faworytów, nie przegrali oni ani jednego meczu, mają na koncie już 10 punktów i są pewni awansu do 1/8 finału.

Roch Zygmunt: Gowin niezgody

Szef Porozumienia gra zużytymi kliszami i trudno, żeby w ten sposób trafił do młodego pokolenia.

Elżbieta II i sport. Konie i Arsenal albo West Ham

„Na znak szacunku dla Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II najbliższa kolejka meczów Premier League zostanie przełożona” – taki komunikat w piątek opublikowały władze angielskiej ekstraklasy. Rano szefowie drużyn występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej spotkali się i potwierdzili wcześniejsze spekulacje na temat nadchodzącej rundy.

Roch Zygmunt: Okiem Topornych

Okiem Młodych to dowód na toporność prawicy. A dobrze by było, by młodzi konserwatyści zamiast produkować tweety w stylu zasiedziałych polityków, zaproponowali własną, niepartyjną narrację uwzględniającą konserwatywną wrażliwość.

Roch Zygmunt: Wojny i krucjaty postkomunizmu

Nam, młodym, łatwiej jest się dogadać ze sobą, niż Polakom wychowanym w kulcie wielkich postaci dawnej opozycji.

Roszkowski skazany na porażkę

Młodzież nie jest ślepo zapatrzona w szkołę jako źródło jedynie słusznej prawdy o świecie. Każdy, kto kiedykolwiek do niej chodził, potwierdzi to bez trudu.

Roch Zygmunt: Potrzebny plan na Polskę

Cała ta debata nad liczbą list niczego sensownego nie wnosi.