Paweł Czuryło

Paweł Czuryło

Dziennikarz ekonomiczny

Magdalena Proga-Stępień: Jakość obsługi i relacja z klientem dają przewagę

W centrum zainteresowania jest dzisiaj młody klient. Relacja bankowa teraz zaczyna się już w wieku kilkunastu czy nawet kilku lat – mówi Magdalena Proga-Stępień, członkini zarządu Santander Bank Polska.

Magdalena Proga-Stępień: Sztuczna inteligencja podniesie jakość obsługi klientów

- W usługach finansowych wsparcie generatywnej sztucznej inteligencji znacząco zwiększa efektywność – podkreśla Magdalena Proga-Stępień, członkini zarządu Santander Bank Polska.

Piotr Bodył Szymala: Kogo warto dziś kredytować

- Z perspektywy ryzyk kredytowych warto kredytować samorządy czy specjalistyczne podmioty. W tych przypadkach nie ma ryzyk, które są związane z kredytowaniem gospodarstw domowych – ocenia Piotr Bodył Szymala, doradca prezesa Santander Bank Polska.

Lech Gałkowski: Jeśli chodzi o gospodarkę, jestem optymistą

Jeśli spojrzymy na wskaźnik ilości finansowania czy kredytów w gospodarce dla przedsiębiorstw w porównaniu z PKB, to w Polsce wynosi on 11 proc. Jest skrajnie niski i jesteśmy absolutnie w ogonie. Natomiast to się będzie zmieniać – mówi Lech Gałkowski, członek zarządu Santander Bank Polska, odpowiedzialny za bankowość korporacyjną.

Prezes PKO Leasing: chcemy finansować transformację gospodarki

- Swojej szansy możemy upatrywać w tym, co jest związane z KPO i o czym dużo się mówi w tej chwili, czyli transformacji energetycznej i elektromobilności. Branża leasingowa ma tu również dużo do powiedzenia i może sporo sfinansować – ocenia Tomasz Bogus, prezes PKO Leasing.

Artur Głembocki: Ze sztuczną inteligencją jesteśmy w komitywie od lat

Prawdopodobnie w najbliższej dekadzie sztuczna inteligencja nie zastąpi ludzi, ale ludzie, którzy nie korzystają ze sztucznej inteligencji, zostaną zastąpieni przez tych, którzy z niej korzystają w szerokiej skali – mówi Artur Głembocki, członek zarządu Santander Bank Polska.

Tomasz Kisiel: Ufamy małym firmom

- Klient korzystając z aktywa ma się rozwijać i budować zysk. Tak rośnie polska gospodarka - mówi Tomasz Kisiel, członek zarządu Pekao Leasing.

Monika Constant: Branża leasingowa zmienia model biznesowy

- Chcemy, żeby w jednym miejscu klient mógł załatwić jak najwięcej elementów związanych z wykorzystaniem aktywów - mówi Monika Constant, prezes zarządu Związku Polskiego Leasingu.

Monika Szlosek: Private banking jest w momencie transformacji

- Bank powinien umieć się zaopiekować tradycyjną i dynamiczną grupą klientów - mówi Monika Szlosek, Dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Private Banking, VeloBank.

Szukamy start-upów technologicznych

Przeglądamy wiele młodych i perspektywicznych firm – co roku jest to ok. 1000 start-upów w kraju i za granicą – mówi Marek Garniewski, prezes Orlen VC.