Paweł Czuryło

Paweł Czuryło

Dziennikarz ekonomiczny

Bolesna lekcja ekonomii

Choć wczorajszy dzień na długo zostanie w pamięci tysięcy Polaków zadłużonych w szwajcarskich frankach idę o zakład, że to nie ostatnie takie doświadczenie.

Rozmowa z Igorem Chalupcem, prezesem Ruchu

Ruch, który zaczynał od kolportażu prasy, planuje nowe działalności. Możliwe, że, by je finansować, będzie w przyszłym roku poszukiwać nowego partnera inwestycyjnego - zapowiada w rozmowie z „Rz" Igor Chalupec, prezes Ruchu.

Potrzebne lepsze regulacje dla łupków

Najpierw były bardzo optymistyczne raporty. Amerykanie wręcz wskazywali, że Polska może być łupkowym eldorado i dysponuje ponad 5 bln m sześc. gazu z łupków.

Najpierw reformy, potem euro

Warto zreformować gospodarkę i finanse publiczne, nawet jeśli nie znamy terminu wprowadzenia w Polsce euro.

Prezes PIR o Inwestycjach Polskich

Od uruchomienia spółki do rozpoczęcia pierwszej inwestycji upłynie mniej więcej dziewięć miesięcy. To chyba niezły wynik – mówi Mariusz Grendowicz, prezes spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe w rozmowie z Pawłem Czuryło i Karolem Manysem.

Będą aż trzy projekty w tym roku

Od uruchomienia spółki do rozpoczęcia pierwszej inwestycji upłynie mniej więcej 9 miesięcy – mówi Mariusz Grendowicz, prezes spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe.

mBank: zmienia się marka, ale nie oferta

– mBank to najsilniejszy brand w naszym portfolio, który należy też do najsilniejszych marek na polskim rynku – podkreśla Cezary Kocik, wiceprezes mBanku ds. bankowości detalicznej, w rozmowie z Moniką Sajewicz i Pawłem Czuryło.

Rezerwy pod lupą

Oczekiwanie, że nadzór obniży wymogi kapitałowe, by banki mogły wypłacić ekstradywidendy, graniczy z naiwnością – mówi Wojciech Kwaśniak, wiceprzewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

Rząd bez Rostowskiego

Czy nowym ministrem finansów będzie Bogusław Grabowski czy Dariusz Rosati? Czy powstanie nowe ministerstwo energetyki i środowiska? W środę premier zakończy te spekulacje i ogłosi zmiany w rządzie.

Reforma OFE nie likwiduje problemów

Rada Gospodarcza przy Premierze nie powinna być chórem klakierów – przyznaje Dariusz Filar, jej członek w rozmowie z Pawłem Czuryło i Cezarym Szymankiem.