fbTrack

Jędrzej Bielecki

Absolwent Uniwersytetu Paris IV-Sorbonne. Były korespondent "Rzeczpospolitej" w Brukseli i Waszyngtonie

Brexit

Brexit w rękach parlamentu

Na kilka godzin przed głosowaniem już chyba nawet premier Theresa May nie wierzyła, że Izba Gmin zatwierdzi umowę rozwodową.

Polityka

Nadchodzi alternatywa dla Europy

Po brexicie w trzech z pięciu dużych krajów Unii władzę mogą przejąć przeciwnicy głębszej integracji. Jeden z nich – Salvini – przyjechał do Polski.

Komentarze

Polska miała prawo blokować Tuska

Na kilka miesięcy przed końcem kadencji na czele Rady Europejskiej Donald Tusk wyrasta na lidera opozycji, najpoważniejszego kandydata do przejęcia władzy od PiS. To jest...

Bielecki:

Świat

Wielka tajemnica Macrona

Co o Pałacu Elizejskim wie były ochroniarz, skoro prezydent wciąż utrzymuje z nim kontakt i powierza misje za granicą?

Plus Minus

Jak spokorniało miasto Macrona

Amiens, jak nasza Łódź, bardzo długo była ogromnym ośrodkiem tekstylnym. Dzieci nie musiały kończyć szkół, bo wiadomo było, że i tak dostaną pracę. Dziś po przędzalniach nie ma...

Wojna w Syrii

Syria i tweety Donalda Trumpa

- Nie wiem, co to znaczy, że Amerykanie wycofują się z Syrii. Mówią tak co roku o Afganistanie, a są tam już od 17 lat - oświadczył w czwartek rosyjski prezydent.

Komentarze

Macron już nas nie pouczy

Gdy trzy lata temu polski rząd lansował program 500+, aby wyprowadzić kraj z zapaści demograficznej, mówiono o populistycznym rozdawnictwie czy rozsadzaniu finansów państwa.

Bielecki:

Komentarze

Macron idzie w ślady Roosevelta

Wizja, pokora, ale przede wszystkim seria nowych inicjatyw społecznych - tak w 13-minutowym przemówieniu z Pałacu Elizejskiego Emmanuel Macron postanowił powstrzymać rewolucję...

Bielecki:

Polityka

Desperacki ruch Theresy May

To jest plan, który przypomina chwytanie się tonącego brzytwy. Tak przynajmniej to widzi Ian Bond, dyrektor w londyńskim Center for European Reform.

Example Alt
eWydanie