fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jędrzej Bielecki

Absolwent Uniwersytetu Paris IV-Sorbonne. Były korespondent "Rzeczpospolitej" w Brukseli i Waszyngtonie

Polityka

Iran w uścisku Donalda Trumpa

W niedzielę doradca ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton omawiał w Jerozolimie z premierem Beniaminem Netanjahu możliwość prewencyjnego uderzenia na Iran

W poniedziałek wejdą w życie kolejne sankcje Ameryki przeciw Teheranowi. Jeśli to nie skłoni ajatollahów do ustępstw, Waszyngton może użyć broni.

Komentarze

Czas na interesy w tropikach

Aż trudno uwierzyć, że Brazylia, kraj wielki jak Europa, ze wspaniałą przyrodą, idealnym klimatem i niemal wszystkimi surowcami, eksportuje dziś na cały świat mniej niż Polska.

Świat

Nie przepłacimy za Fort Trump

MON i Pentagon zamknęły rozmowy o deklaracji w sprawie obecności wojsk USA w Polsce – dowiaduje się „Rzeczpospolita".

Tylko u nas

Komentarze

Reparacje wielkiego ryzyka

Grecja oficjalnie wystąpiła do Niemiec o rekompensaty za I i II wojnę światową. We wtorek stosowną notę władzom w Berlinie przekazał grecki ambasador.

Dyplomacja

Polska-Rosja: Cisza przerwana

Ministrowie Jacek Czaputowicz i Siergiej Ławrow w Helsinkach 17 maja

Dzięki Radzie Europy Warszawa i Moskwa znów ze sobą rozmawiają. Na początku o wraku tupolewa, polityce historycznej i dyplomatycznych nieruchomościach. Ale do normalizacji...

Brexit

Nowe referendum zagraża brexitowi

Philip Hammond, minister finansów i najważniejszy po Theresie May polityk Partii Konserwatywnej, niespodziewanie poparł ponowne głosowanie nad umową rozwodową.

Dyplomacja

Fort Trump w Polsce już teraz

Przyspieszają rokowania z Ameryką. Za dwa tygodnie Andrzej Duda i Donald Trump mają podpisać w Białym Domu umowę o trwałym wzmocnieniu obecności wojsk USA w naszym kraju.

Tylko u nas

Komentarze

Tragiczny bilans Theresy May

Theresa May za dwa tygodnie przestanie kierować rządem. Tak zapowiedziała w oświadczeniu złożonym w piątek przedpołudniem. Jak zostanie oceniony bilans jej rządów?

Bielecki:

Społeczeństwo

Francja bezradna wobec śmierci

Dwuznaczne przepisy o roli lekarzy w terminalnej fazie choroby miały uchronić Francję przed debatą nad eutanazją. Przypadek Vincenta Lamberta pokazał, że to niemożliwe.

Komentarze

Nord Stream 2: co zrobią Amerykanie

Spór polskiego rządu z Niemcami o budowę Nord Stream 2, choć kluczowy, nie powinien zniweczyć tego, że w ostatnich miesiącach nastąpiło ocieplenie na linii Warszawa–Berlin.

Bielecki:

Komentarze

Polska gra ostro

Marsz

Rozwiązanie problemu rekompensat za majątki przejęte w trakcie wojny i po niej wymaga jedności narodowej.

Bielecki:

Brexit

Brexit rozsadza partyjny duopol

Od dwustu lat brytyjska scena polityczna nie była tak rozbita. Za trzy lata bezowocnych sporów o rozwód z Unią wyborcy wystawiają torysom i laburzystom rachunek.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA