fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Eurokompromitacji ciąg dalszy. Prokuratura zbada doniesienie CBA o budowie stadionu w Poznaniu

W Sieci Opinii
Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło do prokuratury dwa doniesienia w sprawie nieprawidłowości przy budowie Stadionu Miejskiego w Poznaniu. Czas zadać pytanie: czy jest w przygotowaniach do Euro 2012 coś, co zasługuje na dobrą ocenę?
Przypomnijmy, że agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego w lutym br. zabrali z Urzędu Miasta dokumenty dotyczące wartej ponad 700 mln zł budowy poznańskiego stadionu. Otrzymali bowiem informacje, również od miejskich urzędników, że podczas inwestycji łamano przepisy. Wnioski z kontroli spowodowały, że w poniedziałek prokuratura zdecydowała się rozpocząć śledztwo.
Zawiadomienia CBA dotyczą nieprawidłowości przede wszystkim na etapie prac projektowych i wykonawstwa oraz rozstrzygnięcia przetargu na wykonanie niektórych prac, w tym wykończeniowych i zakupu wyposażenia stadionu - powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Magdalena Mazur-Prus.
Dziś wiceprezydent Poznania stwierdził, że władze miasta nie zajmą stanowiska w tej sprawie, dopóki nie zapoznają się z materiałami prokuratury.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA