fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Jacek Rostowski: Reformy powinny spotkać się ze zrozumieniem

W Sieci Opinii
Minister finansów Jacek Rostowski w TOK FM wyraził przekonanie, że Polacy zrozumieją, iż "cięcia są konieczne". Uważa, że przeciwnym wypadku nie wybraliby ponownie Platformy Obywatelskiej
Reformy, jeżeli są dobrze wytłumaczone i kompetentnie wprowadzone, to powinny spotkać się ze zrozumieniem. Widać już po reakcjach ludzi, są mądrzy i rozumieją, że stanowcze, ale ewolucyjne podejście jest tym, czego kraj w obecnych warunkach potrzebuje.
Rostowski nie zgadza się ze stwierdzeniem, że w czasie kampanii wyborczej PO nie mówiła o cięciach.
Mówiliśmy o wielkich zagrożeniach, które przychodzą z zewnątrz. Premier mówił, że kryzys już nie puka, tylko łomocze do drzwi. Opozycja wyśmiewała, mówiła że straszymy. A teraz widać, że sytuacja tak szybko wyewoluowała w czasie ostatnich sześciu tygodni w takim niebezpiecznym kierunku. Myślę, że Polacy, widząc że mówimy prawdę o zagrożeniach, nam uwierzyli i powierzyli nam rządy.
Minister zapowiedział:
Podwyżka składki rentowej będzie elementem nowego budżetu. Na pierwszego stycznia nie zdążymy, ale chciałbym, żeby to było w jak najkrótszym czasie. Mogę sobie wyobrazić obniżenie odpisu na Fundusz Pracy, który wydaje mi się, że aż taki duży nie musi być. Ale taką możliwość widzę albo pod koniec tej kadencji, albo już w następnej.
Chcielibyśmy poznać wyniki sondażu: „Czy zagłosowaliby Pan/Pani ponownie na Platformę Obywatelską, wiedząc, jakie ma zamiar przeprowadzić reformy i w jakim stanie są dziś finanse państwa?".
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA