fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rządowi ubywa wiceministrów z PSL

Rezygnację z pracy w gabinecie Donalda Tuska złożył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Tadeusz Nalewajk. Do dymisji – jak dowiedziała się „Rz” – podała się również wiceminister sportu i turystyki Grażyna Leja. Oboje są związani z Polskim Stronnictwem Ludowym.
Czy nagłe dymisje dwóch wiceministrów rekomendowanych przez PSL to efekt jakichś tarć w koalicji?
– Proszę być spokojnym. To nie żaden kryzys koalicyjny. O zmianach decydują względy osobiste wiceministrów, a nie polityka – uspokaja Eugeniusz Kłopotek, członek Rady Naczelnej PSL.
Premier Donald Tusk rezygnację Nalewajka już przyjął. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi w resorcie.
Nalewajk został wiceministrem na początku grudnia. W MSWiA odpowiadał za straż pożarną i sprawy związane z zarządzaniem kryzysowym. Przed nominacją do rządu był starostą Pułtuska i członkiem Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.
Sprawa wiceminister sportu nie jest jeszcze ostatecznie rozstrzygnięta. – Faktycznie, w sobotę złożyłam dymisję – potwierdza w rozmowie z „Rz” Grażyna Leja. – Nie wiem, czy ją podtrzymam. Muszę jeszcze przeprowadzić jedną rozmowę i wtedy podejmę decyzję.
Pani wiceminister nie chce podać powodu złożenia rezygnacji. – Proszę dać mi pół dnia, wtedy złożę oświadczenie w tej sprawie – zapowiada.Przed objęciem stanowiska w rządzie Leja była pełnomocnikiem prezydenta Krakowa ds. turystyki. Uznawana była za autorkę promocyjnego sukcesu miasta, wiele zrobiła dla sprowadzenia do Krakowa tanich linii lotniczych i rozwoju turystyki. W ostatnich wyborach startowała do Sejmu z listy PSL, ale mandatu nie zdobyła.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA