fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Zwolniono z aresztu dyrektorów COS

Czerwiec, konferencja prasowa szefa CBA Mariusza Kamińskiego na temat zatrzymania dyrektora i wicedyrektora Centralnego Ośrodka Sportu Krzysztofa S. i Tadeusza M.
Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Przesłuchanie Ryszarda Krauzego nie jest jedyną sprawą, którą warszawska prokuratura postanowiła utrzymywać w tajemnicy. Prokuratura nie powiadomiła również, że na wolności znaleźli się Krzysztof S. i Tadeusz M. – dwaj dyrektorzy Centralnego Ośrodka Sportu zatrzymani w czerwcu na dziedzińcu Ministerstwa Sportu po wręczeniu im kontrolowanej łapówki przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
To prawdopodobnie oni złożyli zeznania, dzięki którym aresztowano byłego ministra sportu Tomasza Lipca. Dyrektorzy znaleźli się na wolności już 18 grudnia, gdyż sama prokuratora wniosła do sądu o zmianę środka zapobiegawczego z aresztu na kaucję oraz zakaz opuszczenia kraju. Z końcem grudnia upływał termin aresztu.
O zwolnieniu obu dyrektorów z aresztu minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski dowiedział się od dziennikarza „Rz”. – Nie muszę być informowany o każdej sprawie. Gdybym chciał się zajmować czytaniem informacji o przebiegu każdego postępowania, nic innego bym nie robił – powiedział „Rz” minister Ćwiąkalski.
Jednocześnie minister zażądał od warszawskiej prokuratury apelacyjnej informacji, dlaczego z sześciodniowym opóźnieniem poinformowano opinię publiczną o tym, że Ryszard Krauze zjawił się 21 grudnia na przesłuchaniu w warszawskiej prokuraturze.
Inne kontrowersyjne decyzje prokuratury
15 listopada: warszawska prokuratura uchyliła nakaz zatrzymania Ryszarda Krauzego.
11 grudnia: prokuratura w Tarnobrzegu umorzyła śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy budowie Laboratorium Frakcjonowania Osocza w Mielcu, w którą mieli być zamieszani wysocy urzędnicy państwowi związani z SLD.
28 grudnia: prokuratura w Białymstoku nie przedłużyła śledztwa w sprawie grupy trzymającej władzę, bo nie odkryła, kto wysłał Lwa Rywina z łapówką do Adama Michnika.
28 grudnia: prokuratura w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie nieprawidłowości przy przejęciu siedziby PiS przez Fundację Prasową Solidarność.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA