fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Lece.pl wypromuje i zarobi na PZOT

ROL
Polski Związek Organizatorów Turystyki uruchomił wyszukiwarkę imprez turystycznych. Chce w ten sposób wypromować ofertę touroperatorów i zarobić na swoją działalność
Lece.pl to nowy adres w Internecie, pod którym turyści znajdą wyszukiwarkę ofert siedemdziesięciu biur podróży. Przez tę stronę mogą kupić on line wyjazd wypoczynkowy lub wycieczkę objazdową, wyjazd na narty lub coś będącego akurat w promocji, ofert last minute bądź coś dla seniorów 55+.
Jeśli ktoś chce skorzystać z porad, osoby która zna ofertę, może zadzwonić do call center. Tam porozmawia z telefonistką z portalu fly.pl.
Wyszukiwarkę uruchomił Polski Związek Organizatorów Turystyki. Na pierwszy rzut oka nie różni się ona niczym od dziesiątków podobnych, już działających w Internecie.
- Ale oparta jest na najnowszej technologii Merlin.X, dzięki której oferty są na bieżąco aktualizowane i szybko dostępne – zapewnia prezes PZOT Krzysztof Piątek. Merlin.X to najpopularniejszy system rezerwacyjny, którym posługuje się wiele biur podróży w Polsce.
Po co organizacji powołanej do reprezentowania interesów środowiska touroperatorów wyszukiwarka sprzedająca wyjazdy? – Nasza organizacja ma w statucie, jako jedno z najważniejszych zadań, promowanie działalności swoich członków – wyjaśnia prezes. – A co, jak nie prezentacja ich produktów, najlepiej ich promuje?
- Nie zamierzamy konkurować z innymi agentami internetowymi. Sami touroperatorzy też przecież sprzedają swoje produkty na swoich stronach – wyjaśnia.
Zarazem Piątek przyznaje, że na stronie lece.pl znaleźć można ofertę nie tylko organizatorów turystyki skupionych w PZOT, ale też innych biur podróży. Jedynym kryterium ograniczającym dostęp do lece.pl jest obecność w systemie Merlin.
Krzysztof Piątek zastrzega, że uruchomienie wyszukiwarki nie miało celu czysto zarobkowego. Przyznaje jednak, że pieniądze z prowizji od sprzedanych wycieczek przydadzą się organizacji. Na przykład na udział w targach, seminariach lub na organizowanie konferencji. – Zawsze powtarzam, że jesteśmy organizacją lowcostową. Nie chcemy obciążać członków wysokimi składkami - deklaruje prezes.
Kilka tygodni temu PZOT zainaugurował własną stronę - pzot.pl. Znajdują się na niej informacje organizacyjne – co to jest PZOT, jakie ma zadania i statut. Znajduje się na niej baner przekierowujący na lecę.pl. Od strony informatycznej przygotowaniem i prowadzeniem obydwu zajęła się firma KSI Media.
Prezes Krzystof Piątek przyznaje, że adres lecę.pl to domena wykupiona przez niego kilka lat temu. Adres ma tę zaletę, że jest krótki, prosty, łatwy do zapamiętania. I jedną małą wadę – bardziej kojarzy się z lataniem, czyli ze sprzedażą biletów lotniczych, niż z wyjazdami wakacyjnymi.
Jak mówi Piątek, PZOT nie będzie rozwijał serwisu na sprzedaż biletów lotniczych, ubezpieczeń, pośredniczenie w rezerwowaniu hoteli czy wynajmowaniu samochodów. – Nie chcemy tracić z oczu naszego głównego celu, jakim jest popularyzowanie działalności naszych członków – zapewnia.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA