fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2012

Marszrutki znikają z Kijowa

Ukraina chce zrewolucjonizować transport przed Euro 2012. Z centrum miasta mają zniknąć „marszrutki", czyli małe prywatne autobusy miejskie
"Marszrutki" są prawdziwym koszmarem innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy autobusów nie przestrzegają żadnych przepisów. Stąd też władze Kijowa chcą, by w  stolicy jeździły tylko nowe trolejbusy i autobusy.
Do Euro 2012 pojawi się ponad 320 takich pojazdów. Nowe autobusy połączą także centrum miasta z głównym kijowskim lotniskiem w Boryspolu. Według danych ratusza, 80 procent mieszkańców Kijowa korzysta na co dzień z transportu publicznego. Władze podkreślają, że  także po Euro 2012, autobusy i trolejbusy pozostaną do użytku mieszkańców stolicy.
Zaraz przed Mistrzostwami Europy powstanie ponad 2200 tablic informacyjnych które zostaną rozmieszczone na lotniskach, dworcach kolejowych i autobusowych oraz w transporcie miejskim. Będzie to znaczne ułatwienie dla turystów przyjeżdżających z zagranicy.
Kijów nie posiada żadnego systemu informacyjnego dla turystów. Korzystanie z transportu miejskiego przez obcokrajowców jest praktycznie niemożliwe, ponieważ wszystkie napisy są tylko w języku ukraińskim lub rosyjskim. W tym przypadku najlepszą formą komunikacji jest metro, ponieważ niektóre nazwy stacji zapisane są alfabetem łacińskim.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA