fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finansowanie

Ile powinien zarabiać singiel

Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski Mateusz Dąbrowski
Średnio singiel musi wykazać w bankach dochody rzędu 1750 zł
? Założyliśmy, że samotny kredytobiorca posiada 40 proc. wkładu własnego, stara się o kredyt w wysokości 100 tys. zł na 30 lat, który będzie spłacał w ratach równych. Dodatkowe obciążenia to koszt utrzymania samochodu 500 zł miesięcznie.
? Najniższe wymagania singlom stawia PKO BP – minimalny dochód netto w tym banku powinien wynieść 1450 zł. Największych zarobków wymaga od osoby samotnej chcącej uzyskać kredyt Bank BPH – 1989 zł.
? Średnio singiel musi wykazać w bankach dochody ok. 1750 zł.
– Rata kredytu wynosi około 650 zł, dopłata do odsetek w przypadku pierwszej raty – 280 zł, więc rata stanowi około 370 zł.
? Stopa referencyjna, służąca do wyliczenia wysokości dopłat, wynosi dziś 6,72 proc.
? Nie wszystkie banki oferujące kredyty z dopłatą od państwa posiadają oferty dla singli. Można je uzyskać między innymi w PKO BP i Banku Pekao SA.
? Ostatnio kredyty dla singli wprowadził Credit Agricole, a jeszcze w tym miesiącu pojawią się one w ofercie Multibanku i mBanku.
? Na kredyt dla singli mogą liczyć osoby samotne, niepozostające w związku małżeńskim, które w momencie składania wniosku nie ukończyły 35. roku życia. Do dnia zawarcia umowy kredytu nie mogą być właścicielami lub współwłaścicielami domu lub mieszkania.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA