fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Puchar Narodów Europy w rugby: Polacy grają o wszystko

Fotorzepa, Piotr Nowak now Piotr Nowak
Polscy rugbiści muszą w sobotę wygrać, by zachować realne szanse na awans do dywizji 1A
Reprezentacja wraca na stadion Lechii Gdańsk po 34 latach. Ostatnio podejmowała tam Francję w 1977 roku i przegrała tylko dwoma punktami. Teraz jest okazja, żeby udanie powrócić na stadion przy ul. Traugutta, tym bardziej że zwycięstwo w najbliższym meczu jest niezbędne.
Tydzień temu osłabieni Polacy – m.in. bez mających polskich przodków, a grających na co dzień we Francji Davida Chartiera czy Toma Jankowskiego – zremisowali w Kiszyniowie z Mołdawią 17:17.
Teraz w drużynie nie brakuje właściwie nikogo z podstawowego składu, więc nadzieje na zwycięstwo są uzasadnione. Tym bardziej że w pierwszym spotkaniu obecnej edycji Pucharu Narodów Europy Polacy pokonali Niemców 22:17. Gdyby teraz powtórzyli ten wynik i zdobyli bonusowy punkt za cztery przyłożenia w meczu, wyprzedziliby w tabeli Mołdawię (gra za tydzień na wyjeździe z Czechami) i Belgię, która w tym roku już nie wybiegnie na boisko.
Awans do dywizji 1A (niemal europejskiej ekstraklasy, wyżej jest już tylko elita z Anglią i Francją na czele) byłby już niemal w zasięgu ręki, bo zespół prowadzony przez Tomasza Putrę czeka później bezpośrednie starcie z Belgami, którzy zmierzą się jeszcze z innymi kandydatami do awansu, czyli Mołdawią.
Jest o co się bić. Drużyny z najwyższej europejskiej dywizji: Gruzja, Rosja i Rumunia grały w ostatnim Pucharze Świata w Nowej Zelandii.
To jednak jest cel odległy, na razie trzeba pokonać Niemców, którzy przyjechali do Gdańska w bardzo silnym składzie. W ich zespole znajduje się aż 18 profesjonalnych zawodników i aż 12 urodzonych poza granicami kraju. Na pewno tanio skóry nie sprzedadzą, zapowiada się więc wielkie widowisko.
Transmisja w sobotę o 19.30 w Polsacie Sport i Polsacie Sport News
Tabela Dywizji 1B
1. Belgia   6     20    3     23
2. Mołdawia 6     18    2     20
3. Polska   7     18    2     20
4. Czechy   7     12    1     13
5. Niemcy   6     8     3     11
6. Holandia 6     0     1     1
Kolejno: mecze, punkty, punkty bonusowe, łączna liczba punktów
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA