fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Mocne dokumenty, a na deser James Bond

KFP, Maciej Kosycarz Mac Maciej Kosycarz
Chętnie to obejrzę — KRZYSZTOF LANG, REżYSER FILMOWY I SCENARZYSTA
W tym tygodniu polecam serial dokumentalny „Planeta Ziemia" (piątek, TVP 1, godz. 12.50), bo wszystkie powstające dziś filmy przyrodnicze zmieniają nasz sposób patrzenia na świat. Dzięki coraz doskonalszym możliwościom technicznym natura bywa fotografowana z takim kunsztem, że trudno nie pokochać Ziemi jako ojczyzny.
Z zaciekawieniem obejrzę też dokument Marcela Łozińskiego „A gdyby tak się stało" (piątek, TVP Kultura, godz. 13.10). To sentymentalny powrót do nakręconego przez niego kilkanaście lat wcześniej filmu „Wszystko może się przytrafić", którego bohaterem był wówczas
6-letni Tomek, jego synek. Zachęcam też do obejrzenia dokumentu Marcina Filipowicza „Mój tata Lazaro" (wtorek, TVP 2, godz. 19.25) opowiadającego historię młodej dziewczyny wyjeżdżającej na Kubę w poszukiwaniu nieznanego ojca. Jest tam też wiele trafnych obserwacji dotyczących tego egzotycznego kraju. Z pewnością obejrzę kolejną propozycję w cyklu „Czas na dokument". Andrzej Fidyk konsekwentnie wybiera do niego filmy, które nie pozostawiają widza obojętnym. W tym tygodniu „Szaleństwo na autostradzie" (poniedziałek, TVP 1, godz. 22.00).
Z przyjemnością przypomnę sobie spektakl Teatru Telewizji „Śledztwo" w reżyserii Waldemara Krzystka (TVP 1, poniedziałek, godz. 20.30). Stanisław Lem, którego wszyscy kojarzą przede wszystkim jako autora literatury science fiction, tu pokazuje się z mniej znanej strony – jako autor wciągającego kryminału. Atutem jest też obsada: Mariusz Bonaszewski i Jerzy Grałek.
Niezmiennie dobrą zabawą jest spotkanie z Jamesem Bondem, zwłaszcza gdy gra go Sean Connery w filmie „Diamenty są wieczne" (piątek, TVP 1, godz. 22.35). Warto też zobaczyć „Drzazgi" Macieja Pieprzycy, udaną próbę połączenia różnych rodzajów narracji i zarazem prawdziwe spojrzenie na rzeczywistość (środa, TVP Kultura, godz. 14.20). A na koniec dla zmiany nastroju proponuję posłuchać koncertu wybitnego chińskiego pianisty Lang Langa, który wystąpił w Filharmonii Narodowej podczas koncertu inaugurującego obchody Roku Chopina (niedziela, TVP 2, godz. 23.25). Sprawność jego palców budzi podziw.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA