fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Liliana Sonik dyrektorem TVP1?

Liliana Sonik
Fotorzepa, Ryszard Waniek Rys Ryszard Waniek
Liliana Sonik, zastępca dyrektora TVP Info, może być nowym dyrektorem TVP 1
W Telewizji Polskiej zaczęła pracować w 2006 roku, za prezesury Bronisława Wildsteina: najpierw jako zastępca dyrektora biura programowego, a od stycznia 2007 roku – jego dyrektor. W marcu 2007 roku, po odwołaniu Wildsteina, jako jedyny dyrektor w TVP złożyła wypowiedzenie. Do telewizji publicznej wróciła w maju 2008 roku, została wtedy kierownikiem publicystyki TVP Info, a 21 czerwca br. – zastępcą dyrektora tej stacji (odpowiada za nowe projekty).
Dyrektorem Jedynki jest obecnie Iwona Schymalla. – Współpraca prezesa i pani dyrektor nie bardzo się układa – mówi pracownik TVP, który zna oboje. Według informacji Presserwisu, prezes TVP Juliusz Braun już rozmawiał z Lilianą Sonik o objęciu przez nią stanowiska szefa TVP 1.
– Nie komentuję – ucięła Sonik pytania. A Iwona Schymalla stwierdziła: "Nikt mnie informował, jakoby były planowane zmiany w kierownictwie anteny".
Niewykluczone, że zmianie dyrektora Jedynki będzie towarzyszyła reorganizacja informacyjnego zaplecza TVP. Agencja Produkcji Audycji Informacyjnych, pracująca dziś na potrzeby "Wiadomości", "Panoramy", "Teleexpressu" i TVP Info, miałaby zostać połączona z TVP Info (jego oficjalna nazwa: Ośrodek Programów Regionalnych).
Wyniki oglądalności Jedynki, które jeszcze w październiku były słabe, w listopadzie się poprawiły - Jedynka wróciła na pozycje lidera.
Liliana Sonik jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W okresie studiów była związana ze słynnym krakowskim Duszpasterstwem Akademickim "Beczka" przy klasztorze Dominikanów.
Od 1976 r. współpracowała z Komitetem Obrony Robotników, a w 1977 r. była jedną z założycielek Studenckiego Komitetu Solidarności. Po wprowadzeniu stanu wojennego zajmowała się organizacją pomocy dla rodzin osób internowanych; m.in. prowadziła w swoim mieszkaniu punkt informacyjny.
W latach 1984-1996 przebywała we Francji, gdzie była m.in. dziennikarką Radio France Internationale. Współpracowała z "Tygodnikiem Powszechnym". Pełniła funkcję sekretarza Stowarzyszenia SOS Aide aux Malades Polonais (Pomoc Chorym w Polsce), które zajmowało się leczeniem za granicą osób z Polski, a także organizowaniem staży dla polskich lekarzy i pomocą finansową dla polskich szpitali. Za tę działalność w 1999 r. została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.
Publikowała w "Rzeczpospolitej", "Dzienniku Polskim", "Gazecie Wyborczej" i "Znaku".
Jej mężem jest europoseł PO Bogusław Sonik.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA