fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Zagłębie Lubin i Widzew Łódź zagrożone degradacją

Mistrz Polski może zacząć rundę wiosenną już jako zespół skazany na drugą ligę, a piłkarze Widzewa walczyć o uniknięcie spadku do trzeciej.
Za dwa tygodnie Wydział Dyscypliny PZPN dostanie z prokuratury akta dotyczące korupcji w tych klubach.
W niedzielę ekstraklasa zaczyna przerwę zimową, ale o ligowej piłce nadal będzie głośno, tyle że już nie w weekendy, a w czwartki, dni posiedzeń Wydziału Dyscypliny. Jeśli prokuratura prześle akta w zapowiadanym terminie, to kary poznamy już w przerwie zimowej. Potem, zapewne jeszcze w tym sezonie, przyjdzie kolej na Cracovię, Jagiellonię Białystok i GKS Bełchatów.
Od wybuchu afery korupcyjnej WD wyrzucił z I ligi trzy kluby: Górnika Łęczna, Arkę Gdynia i w trakcie obecnego sezonu Zagłębie Sosnowiec. Sprawa korupcyjnej przeszłości Zagłębia Lubin wisi nad ligą od dawna, tak było również w mistrzowskim sezonie.
Problem z klubem z Lubina polegał do tej pory na tym, że powszechne przekonanie, iż Zagłębie kupiło awans do ekstraklasy w sezonie 2003 – 2004, miało wątłe odzwierciedlenie w aktach. Teraz prokuratura zebrała wreszcie wystarczająco dużo dowodów.
Nie brakuje ich też w aktach Widzewa, który jest w o tyle gorszej sytuacji, że walczy o utrzymanie w lidze. Jeśli mu się nie uda, to po ewentualnej degradacji przez WD może spaść od razu do trzeciej ligi, razem z Zagłębiem Sosnowiec.
Ten scenariusz zakłada, że Wydział Dyscypliny nadal będzie działał w tym samym składzie, co nie jest przesądzone, bo przewodniczący Michał Tomczak złożył rezygnację. Teraz, wobec perspektywy otrzymania nowych dokumentów z prokuratury, rozważa jej odroczenie.
– W najbliższy czwartek wspólnie z kolegami z wydziału zdecydujemy, co robić. Wielu z nas ma problemy z pogodzeniem obowiązków zawodowych z pracą w WD. Jeśli jednak mamy kończyć naszą misję, to najlepiej byłoby zrobić to razem– mówi „Rz” Michał Tomczak.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA