fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notariusze

Notariusze zapraszają na bezpłatne porady 26 listopada

Fotorzepa, Darek Golik DG Darek Golik
„Porozmawiaj z notariuszem o majątku rodziny i jego bezpieczeństwie" – to hasło akcji dzień otwarty notariuszy, w czasie której rejenci będą udzielać informacji prawnych
Zachęceni dużą popularnością zeszłorocznej akcji, poświęconej spadkom, notariusze w tym roku skupić się chcą na tematyce majątkowej rodziny.
Przygotowano cztery rodzaje ulotek, które będą rozdawane z podstawowymi informacjami na temat: zarządu majątkiem wspólnym małżonków; majątkowych umów małżeńskich; wpływu działalności gospodarczej małżonka na majątek rodziny oraz darowizn, w szczególności na rzecz małoletnich dzieci.
Zdaniem notariusza Roberta Dora, rejenci stanowią bodaj jedyną profesję, która zajmuje się prawnym bezpieczeństwem majątkowym rodziny. Raz ułatwiają przeprowadzenie jakiejś transakcji, innym razem stanowią wręcz blokadę przed podjęciem nierozsądnej i szkodliwej np. dla drugiego małżonka operacji majątkowej.
Ogólne informacje nie zastąpią osobistych porad, dlatego organizowane 26 listopada spotkania będą miały charakter indywidualny. Oczywiście wszystkie informacje, jakich udzielą notariusze (formalnie nie są to porady), także w kancelariach, będą bezpłatne.
– Takimi spotkaniami chcemy rozwiewać liczne stereotypy na temat spadków, dziedziczenia czy rozdzielności majątkowej małżonków – podsumowuje Lech Borzemski, prezes Krajowej Rady Notarialnej.
W tym roku akcja odbywać się będzie w 14 miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu (adresy będzie można znaleźć na stronie: www.krn.org.pl).
Docelowo korporacja notarialna planuje organizowanie takich spotkań w 40 miastach będących siedzibami sądów okręgowych.
Zobacz serwisy:
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA