fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Kobiety uzależnione

Materiały Promocyjne
„Gardenia” Elżbiety Chowaniec to portret współczesnej Polki, a jednocześnie uniwersalne studium człowieka zmagającego się z nałogami.
Spektakl w Laboratorium Dramatu kierowanym przez Tadeusza Słobodzianka wystawia Aldona Figura.Reżyserka po raz kolejny podejmuje tematykę kobiecą. Jej inscenizacje – m.in. „Monologów waginy” Ensler, „Zazdrości” Vilar i „Tiramisu” Owsianko – układają się w swoiste studium drugiej płci.
Bohaterkami „Gardenii” są: prababka, babka, matka i córka. Na ich życiu zaciążyła skłonność do uzależnień. Najstarsza jest alkoholiczką. Pije, by zapomnieć o traumatycznym dzieciństwie, młodości w czasie II wojny światowej i trudnym macierzyństwie w stalinowskiej Polsce. Dla babki walka z alkoholizmem rodzicielki stała się obsesją. Matka sięga po kieliszek z powodu braku rodzinnego ciepła. Jej córka, będąca ostatnim ogniwem w rodzinnym łańcuchu cierpienia, stara się przeciwstawić fatum, uciekając w karierę zawodową. I oczywiście popada w pracoholizm. Czy nowoczesne formy walki z nałogami pozwolą jej się wyzwolić? Czy choć ona jedna będzie szczęśliwa, założy rodzinę i stworzy stabilny dom? A może przekaże gen uzależnienia swojej córce?Jak zapowiadają twórcy spektaklu, jego atutem są żywe, inteligentne dialogi i celne społeczno-obyczajowe obserwacje.
„Gardenia”, dramat Elżbiety Chowaniec, reż. Aldona Figura, wyk. Dorota Landowska, Agnieszka Warchulska, Paulina Kinaszewska, Martyna Peszko
Laboratorium Dramatu, ul. Olesińska 21, tel. 022 889 51 55 46, premiera: 8.12, godz. 19; spektakle: 9.12, 11.12, godz. 19
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA