fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Konkurs Psi Bohater Roku

Francja. Pies wyszkolony do wykrywania ładunków wybuchowych
AFP
Każdy może podzielić się historią zwierzaka, który wykazał się niezwykłą odwagą
– Niepozorne rasy psów czy psy nierasowe nieraz dowiodły, że potrafią pomóc nam w nieoczekiwanej sytuacji – mówi Roman Jawczak, przedstawiciel firmy organizującej akcję.
Nagrody są przyznawane w kategoriach: Pies Bohater Amator (bez specjalistycznego szkolenia) oraz Pies Bohater Profesjonalista (czyli taki, który ukończył szkolenie i na co dzień jest psem pracującym). Zwycięzcy konkursu otrzymają po 5 tys. zł.
Zgłoszenia do plebiscytu można przesyłać do 10 listopada za pośrednictwem formularza na stronie internetowej: www.pomozmyrazem.pl
W 2010 roku w kategorii "profesjonalista" zwyciężłył policyjny Killer z Komendy Policji w Gostyniu, który w ciągu kilkunastu miesięcy uratował życie dwóm osobom. Wyróżnione zostały: labrador Sagan z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź i owczarek Erka ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT. Bohaterem - amatorem był będący pod opieką schroniska w Żorach Dick: psi dawca krwi, który uratował życie wielu innym czworonogom.
Dwa lata temu w konkursie dla zawodowców wygrała Rzepa,  owczarek niemiecki pracuący dla Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT. W wakacje w Rudawce Rymanowskiej Rzepa wywąchała 13-latka, który po kłótni z rodzicami uciekł do lasu. W kategorii amatorów najlepsza okazała się Rumba, labradorka na co dzień pracująca jako dogoterapeuta. W wakacje, na plaży w Gdańsku, Rumba uratowała życie tonącemu 7-letniemu Krzysiowi. Przyholowała do brzegu chłopca, którego fale wciągały na pełne morze.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA