fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Nowa łazienka dla czytelniczki

Taką aranżację łazienki zaproponowała architekt Magdalena Kozak
Digital Pigment
Pani Ewa, uczestniczka naszej akcji, napisała, jak chciałaby zmienić wnętrze mieszkania. Dostała od architektów projekt łazienki
Serwis Nieruchomości razem z architektami z firmy Digital Pigment prowadzą akcję poradniczą dla osób, które podjęły decyzję o remoncie mieszkania albo kupnie lokalu, który chcą niebanalnie wykończyć.
Czekamy na listy od czytelników,  którzy potrzebują  porady eksperta, jak zerwać z rutyną w urządzaniu wnętrz i jak nadać im wyjątkowy charakter.
Spośród autorów nadesłanych listów nasi eksperci raz w miesiącu wybiorą osobę, do której pojadą i na miejscu udzielą fachowej porady. Oprócz bezpłatnego doradztwa (w czasie wizyty w domu czytelnika) autor najciekawszego listu dostanie projekt wnętrza. (więcej szczegółów o akcji)
W tym miesiącu projekt łazienki dostała pani Ewa z Warszawy (nazwisko do wiadomości redakcji). Byliśmy u niej w mieszkaniu na Bielanach razem z Magdaleną Kozak, architektem z pracowni Digital Pigment. (patrz zdjęcie).

O czym marzy czytelniczka?

Pani Ewa napisała: - Przymierzam się do wprowadzenia zmian w 54-metrowym, trzypokojowym mieszkaniu. Do niedawna mieszkały tu dzieci, które się usamodzielniły. Teraz lokal zajmują dwie osoby. Zlikwidowaliśmy już kilka par drzwi, połączyliśmy toaletę z łazienką, ale może można zrobić coś więcej, żeby stworzyć większą, wygodną przestrzeń, a jednocześnie dodać ciepła temu niewielkiemu mieszkaniu? Właśnie rozpoczynamy remont łazienki. Chętnie skorzystam z porady specjalisty.

Co zobaczył architekt?

Magdalena Kozak, architekt, współwłaścicielka pracowni Digital Pigment: - Pani Ewa poruszyła w liście bardzo częsty problem, z jakim borykają się właściciele mieszkań w blokach z wielkiej płyty. Lokale są niższe o ok. 10- 20 cm od tych budowanych współcześnie. Niby niewiele, ale w połączeniu z innym rozplanowaniem przestrzeni, rodzi problemy. Czytelniczka potrzebowała wskazówek, jak optycznie zwiększyć pomieszczenia, nadając im wrażenie przestronności.
Państwo K. przeorganizować przestrzeń w swoim mieszkaniu postanowili po wyprowadzce dzieci. Marzyli o otwartych przestrzeniach, aby uciec od zamkniętych pokoików na planie prostokąta, znanych z tysięcy bloków z epoki socjalizmu. Zdecydowali się otworzyć kuchnię na salon i hall wejściowy oraz połączyć wc z łazienką. Wyburzyli część ścianek działowych od strony korytarza.
Ich mieszkanie znajduje się na parterze bloku, który stoi przy stosunkowo zadrzewionej ulicy. Wnętrze jest raczej ciemne. Moje pierwsze  wrażenie było takie, iż wymaga zdecydowanego doświetlenia oraz ocieplenia koloru ścian. (korytarz w mieszkaniu).
Do remontu pozostała łazienka, która zyskawszy powierzchnię wcześniejszego wc, daje nowe możliwości aranżacji. Moim zdaniem i to pomieszczenie należy doświetlić, aby uzyskać wrażenie przestronności.
W 4,5-metrowej łazience muszą się zmieścić wanna, umywalka, muszla wc oraz pralka. Właścicielom mieszkania zależy na sporym miejscu na przechowywanie środków czystości, kosmetyków i ręczników. (rzut pomieszczenia)

Co poradził projektant?

Magdalena Kozak:
- Zaproponowałam aranżację w białych płytach z czarnymi akcentami. Łazienka jest jasna, ale nie mdła. Na lewej ścianie zaproponowałam jasnoszary tynk strukturalny. Umywalka stoi na szafce z płyty MDF, lakierowanej na czarno. Optyczne wrażenie wyższej wysokości wnętrza zapewnia ułożenie płytek w pionie oraz pionowe słoje płyty fornirowanej na ściance za muszlą wc.
Dodatkowy efekt przestronności daje duże lustro klejone do ściany. Aby ocieplić wystrój pomieszczenia, wprowadziłam drewniane elementy na meblach i pasie podłogi. Zaprojektowałam sporo miejsca na przechowywanie różnych rzeczy: płytka przestrzeń nad geberitem służy do składowania podręcznych kosmetyków. Wąski słupek w rogu przy stelażu wc to miejsce na ręczniki. Pralkę zabudowałam fornirowaną szafką od podłogi do sufitu. Znajdzie się w niej miejsce na środki czystości, proszki, miski i wiadra.
Łazienka będzie dobrze doświetlona oświetleniem sufitowym. Zaproponowałam również dodatkowe nastrojowe oświetlenie ledowe w cokole wanny oraz nad ścianą pokrytą tynkiem strukturalnym. Wydaje mi się, że założenia projektu łazienki Państwa K. zostały osiągnięte. (projekt łazienki)
Co na to pani Ewa:
- Projekt bardzo się nam podoba. Na pewno skorzystamy ze wskazówek pani architekt.
Czytelniczka zapowiada, że remont chciałaby zakończyć do końca tego roku.  Liczymy, że pokaże efekty na zdjęciach.
Czekamy na kolejne listy od czytelników: nieruchomosci@rp.pl
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA