fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Kompania Węglowa będzie mieć nową strategię

Szykują się zmiany w działaniu największej spółki węglowej w Unii Europejskiej. Dziś posiedzenie rady nadzorczej
Szefowa Kompanii Węglowej Joanna Strzelec-Łobodzińska zapowiedziała tuż po objęciu stanowiska kilka miesięcy temu zmiany w działaniu węglowego giganta.
Nową strategią zajmie się dziś rada nadzorcza, potem zaś rada pracowników. Walne (jego rolę pełni minister gospodarki) ma zatwierdzić dokument do końca roku. A wszystko po to, by większość zmian mogła obowiązywać już od początku 2012 roku.
Koncepcja nowej strategii opierać ma się na trzech liniach biznesowych: węgiel, energetyka, środowisko. O planie budowy przez Kompanię i jej partnera elektrowni o mocy ponad 900 MW „Rz" informowała w poniedziałek.
60 tysięcy pracowników zatrudnia Kompania Węglowa, największy pracodawca Śląska
Jak wyglądać będzie linia węgiel? Spółka chce w ciągu trzech lat znacząco zwiększyć wydobycie – średnio o 3 mln ton rocznie z obecnych 40 mln ton. Większe wydobycie pozwoliłoby na zaopatrzenie w paliwo nowej elektrowni (tyle zużywałaby rocznie). Jak podkreśla Strzelec-Łobodzińska, założenia strategii oparte są na zapisach polityki energetycznej Polski do 2030 r., w której zapisano, że znaczenie węgla nadal będzie bardzo duże.
Kompania reorganizuje też swą strukturę. – Od nowego roku nie będzie czterech centrów wydobywczych, nastąpi zmiana struktur w kopalniach i musi być jasny podział kompetencji – mówi „Rz" Strzelec-Łobodzińska. Dotychczas 15 kopalń spółki skupiały centra wydobywcze, teraz zaś kopalnie będą działać bardziej samodzielnie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA