fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Nagroda od Brytyjczyka za bezpieczne wyjście z eurolandu

Flickr
Piotr Aleksandrowicz
Piotr Rudzki
Znany brytyjski biznesmen ustanowił nagrodę 250 tys. funtów (390 tys. dolarów) dla ekonomistów, którzy przedstawią najlepszy plan wychodzenia krajów ze strefy euro
Jednorazową nagrodę ufundował Simon Wolfson, prezes brytyjskiej sieci sklepów luksusowej odzieży Next, aktywny zwolennik rządzącej Partii  Konserwatywnej, zasiadający w Izbie Lordów parlamentu brytyjskiego.
- Przyszłość światowej gospodarki będzie w dużym stopniu zależeć  od  tego, co wydarzy się  w następnych  5 latach w Europie – stwierdził. – Ja wraz z większością biznesmenów europejskich mam nadzieję, że strefa euro ustabilizuje się, ale gdyby do tego nie doszło, to Europie nie wolno iść jak lunatyk w próżnię polityczną – uważa.
- Ta nagroda ma pobudzić najznamienitsze na świecie umysły ekonomiczne, aby pomogły w wypełnieniu tej pustki politycznej: ich starania mogą zapobiec, by Europa stoczyła się w finansowy chaos, który zniszczyłby oszczędności , miejsca pracy i spójność społeczną  – dodał Brytyjczyk.
Ekonomiści  mają do 31 stycznia czas na składanie propozycji i konkurowanie o nagrodę, największą po Noblu dla uczelnianych  specjalistów. Ich propozycje oceni  jury złożone z czołowych ekonomistów akademickich. Calą procedurą  związana z nagrodą zajmie się Policy Exchange, wpływowy centroprawicowy think-tank.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA