fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Gen. Pacek wygrał, ale szefem muzeum nie będzie

Generał Bogusław Pacek
Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Po rozstrzygnięciu konkursu na dyrektora Muzeum Wojska Polskiego szef MON poprosił, by generał jednak pozostał w resorcie. Jeszcze nie wiadomo kto pokieruje placówką
Dziewięciu kandydatów, dwa etapy, badania psychologiczne i testy kandydatów – tak wyglądał konkurs na szefa muzeum. Startujący w nim musieli m.in. przedstawić koncepcję działalności placówki.
Najwięcej punktów zgromadził gen. Bogusław Pacek. Ale nie będzie kierował Muzeum Wojska Polskiego. – Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak poprosił gen. Packa o kontynuowanie służby na zajmowanym stanowisku – mówi Jacek Sońta, rzecznik MON. – Uznał, że generał jest bardziej potrzebny resortowi jako żołnierz zawodowy i jego doradca.
>Generał przyjął tę propozycję. – Minister Siemoniak poinformował mnie o wyniku konkursu. Powiedział, że też zgodnie z regułami demokracji powinienem zająć stanowisko dyrektora muzeum – mówi "Rz" gen. Pacek. – Cieszę jednak się, że minister widzi mnie w gronie swoich najbliższych współpracowników.
Generał jest profesorem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego. W armii był m.in. zastępcą dowódcy operacji w Czadzie, komendantem głównym Żandarmerii Wojskowej. Jest też pomysłodawcą powstania nowej jednostki specjalnej AGAT.
W konkursie na szefa muzeum drugie miejsce zajął Tomasz Nowakowski, szef kadr ABW, trzecie – dyrektor Muzeum Kolejnictwa Ferdynand Ruszczyc, a ostatnie obecny dyrektor Muzeum Wojska Polskiego prof. Janusz Cisek.
Szef MON nie zdecydował, kogo wyznaczy. – Należy spodziewać się decyzji w najbliższym czasie – zapowiada Sońta.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA