fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Niedziela – film dnia: Amelia Earhart ***

20.00 | Canal+ | Dramat biograficzny, USA, Kanada 2009
Canal+
Opowieść o sławnej pionierce lotnictwa, pierwszej kobiecie, która samotnie przeleciała nad Atlantykiem, jako druga po Charlesie Lindberghu osoba na świecie.
W latach 20. i 30. XX wieku rzuciła wyzwanie prawom natury i konwenansom swoich czasów. Pisała bestsellerowe wspomnienia z podróży, grała w reklamach, była zwolenniczką wolnej miłości, bywała na salonach. Stała się jedną z ikon feminizmu. Film rozpoczyna się od fatalnego lotu w 1937 r. i cofa się do różnych etapów życia Earhart (Hilary Swank). W retrospekcjach opisuje jej drogę do sławy, dokumentuje odbyte loty, pokazuje, jaka była „Lady Lindy", ale w szczególności koncentruje się na okresie jej życia w latach 1928 – 1937. „To film o miłości i przygodzie.
Opowiada o kobiecie, która przekraczała granice i do dziś jest idolką – mówiła reżyserka Mira Nair. – Pragnęłam nakręcić tętniący życiem obraz o pasjonatce, która pokazała milionom ludzi, że warto dążyć do realizacji marzeń. Żyła pełnią życia i chciałabym dzięki tej niesamowitej historii przypomnieć ludziom, że nie wolno się poddawać i trzeba walczyć". Scenariusz napisał laureat Oscara Ron Bass i nominowana do nagrody Akademii Anna Hamilton Phelan na podstawie książek Susan Butler i Mary S. Lovell.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA