fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Skarb Państwa sprzedał udziały "Rzeczpospolitej"

ROL
Grzegorz Hajdarowicz, właściciel Gremi Media, podpisał umowę kupna 48,99 proc. udziałów wydawnictwa Presspublica od spółki Skarbu Państwa Przedsiębiorstwa Wydawniczego "Rzeczpospolita"
Grzegorz Hajdarowicz, właściciel Gremi Media, jest już 100-proc. właścicielem „Rzeczpospolitej". Dziś odkupił (jako przedsiębiorca Gremi Grzegorz Hajdarowicz) od należącego do Skarbu Państwa Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita 48,99 proc. udziałów  w spółce Presspublica, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej", „Parkietu" i tygodnika „Uważam Rze". Kilka dni temu spółka Gremi Media sp. z o.o., w której Hajdarowicz ma 100 proc.  udziałów, kupiła kontrolny pakiet 51,01 proc. udziałów Presspubliki od brytyjskiego wydawcy Mecom.
 
Strony nie ujawniają wartości transakcji. Jak dowiedzieliśmy się ze źródeł zbliżonych do Skarbu Państwa, udziały sprzedano za ok. 55 mln zł.
- Pewnie nigdy nie zdecydowałbym się na inwestycje w prasę, gdyby nie zakładana przeze mnie rewolucja technologiczna – mówi „Rz" Hajdarowicz. -  Jeśli mam rację, twierdząc, że prasa papierowa ma przed sobą nadal przyszłość dzięki nośnikom jakimi są tablety, to zrobiłem świetny interes, kupując tak znaczący tytuł. „Rzeczpospolita" w połączeniu z pozostałymi aktywami medialnymi Gremi pozwoli zbudować ofertę, jakiej nie było jeszcze na polskim rynku.  Zakładam, że inni też wierzą w taki scenariusz, ale zakładają, że cyfryzacja i popularyzacja prasy na tabletach nastąpi później. Ja prognozuję, że stanie się to szybciej. Ktoś musi być pierwszy  - mówi „Rz" Hajdarowicz.
Już w lipcu do resortu skarbu trafił list intencyjny Gremi Media ws. zakupu udziałów w Presspublice od kontrolowanego przez państwo Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita. Oficjalną ofertę w tej sprawie Gremi złożyło w PWR w sierpniu. Do grupy kapitałowej Gremi Media należy już tygodnik „Przekrój" i miesięcznik „Sukces".
Transakcja kończy 22 letnią historię prywatyzacji polskiej prasy.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA