fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Największy przyrost umów o dotacje w regionach w 2011 r.

Dzięki podpisaniu umowy o dofinansowanie „Internetu dla Mazowsza" we wrześniu zanotowano największy w tym roku wzrost kontraktacji w programach regionalnych
Wrześniowy przyrost umów o unijne dofinansowanie był najwyższy od początku 2011 r. W ubiegłym miesiącu zakontraktowano 643 mln zł ze środków Unii Europejskiej (w sierpniu było to tylko 24 mln zł - najmniejszy miesięczny przyrost od 2008 r.). Wrześniowe przyśpieszenie województwa zawdzięczają w zasadzie jednemu kontraktowi. Chodzi o umowę na dofinansowanie projektu „Internet dla Mazowsza".
Wartość inwestycji, której celem jest zapewnienie dostępu do Internetu wszystkim mieszkańcom regionu to 493 mln zł, z czego 341 mln zł to wkład Brukseli. Tak więc ponad 50 proc. wartości nowych umów to zasługa tego kontraktu. Łącznie od początku roku w regionach przybyło ponad 2,7 tys. projektów o wartości dofinansowania z Unii Europejskiej 3,2 mld zł.
Ogółem regiony zawarły dotychczas 22 689 umów o dofinansowanie. Zdecydowanie najwięcej kontraktów, bo aż 3050 podpisano dotychczas na Śląsku. Tam też średnia wartość dotowanej inwestycji jest najniższa i wynosi 2,8 mln zł (z czego 1,7 mln zł to dofinansowanie).
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA