fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Internet

Akty prawne są przesyłane do publikacji jedynie w formie dokumentu elektronicznego

Rządowe Centrum Legislacji
Od 1 października akty prawne są przesyłane do publikacji jedynie w formie dokumentu elektronicznego
Na mocy znowelizowanej ustawy ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych, od 1 października 2011 roku, wszystkie akty prawne są kierowane do ogłoszenia w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim wyłącznie w postaci cyfrowej, opatrzonej odpowiednim podpisem elektronicznym. Oznacza to odejście od korespondencji w tradycyjnej formie papierowej aktów - informuje na swoich stronach internetowych Rządowe Centrum Legislacji.
Akty prawne są przesyłane za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej RCL prowadzonej na platformie elektronicznej platformy usług administracji publicznej (e-PUAP) ze względu na konieczność zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa. Pozwala to uprościć i przyspieszyć przesyłanie aktów prawnych, ułatwiając wprowadzanie elektronicznego obiegu dokumentów także w ministerstwach i innych urzędach, kierujących te akty do ogłoszenia.
Od początku przyszłego roku jedynym oficjalnym miejscem publikacji obowiązującego prawa (Dzienników Ustaw i Monitorów Polskich) będzie strona Rządowego Centrum Legislacji www.rcl.gov.pl .
Podstawa prawna:
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA