fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Firmy ubezpieczeniowe w nowych biurowcach

Od pół roku trwają przeprowadzki firm ubezpieczeniowych. I to jeszcze nie koniec
Od 1 lipca adres zmieniają spółki grupy Signal Iduna. Z centrum Warszawy przeprowadzają się na Wolę. Od zarządu nie otrzymaliśmy komentarza dotyczącego powodów przenosin. Prawdopodobnie chodzi o cięcie kosztów. W 2010 r. towarzystwo majątkowe straciło 19 mln zł, o 9 mln zł więcej niż w 2009 r. Życiowe nieznacznie poprawiło wynik, ale i tak było na minusie (3,8 mln zł straty).
Następna w kolejce jest Aviva. W lipcu zakończy przeprowadzkę z ul. Prostej na ul. Domaniewską. – Przeprowadzka zapewni nam nowoczesną i efektywną powierzchnię biurową – tłumaczy Maciej Jankowski, szef grupy Aviva w Polsce.
Potem przyjdzie czas na ING Życie. Przeniesie centralę z wysłużonego budynku na warszawskim Powiślu do nowoczesnego biurowca na Żoliborzu. – Z obecnej siedziby korzystamy już kilkanaście lat. Bezpośrednim powodem przeprowadzki jest zakończenie umowy najmu w aktualnej lokalizacji i rezultat negocjacji z administratorem siedziby, oraz oferentami z rynku – mówi Piotr Papaj, zastępca rzecznika ING Życie.
Lawina przeprowadzek ruszyła już jesienią 2010 r., kiedy to po raz pierwszy w historii działalności na polskim rynku w jednym budynku znalazły się spółki należące do niemieckiego koncernu Talanx: HDI-Asekuracja i HDI-Gerling Życie.
9 towarzystw zmieniło siedziby w ostatnich miesiącach
Potem od dawna zapowiadanej przeprowadzki z Łodzi do Warszawy dokonała Uniqa. Spółka z grupy – Uniqa Real Estate – zainwestowała 18 mln euro w budowę biurowca w Al. Jerozolimskich. Firma przeniosła do stolicy biuro zarządu, dział sprzedaży, kontrolingu i marketingu. Znalazło się też miejsce dla centrum likwidacji szkód.
Odwrotny kierunek, czyli wyprowadzki ze stolicy, wybrał polski oddział Credit Agricole Life Insurance Europe. We Wrocławiu jest bliżej głównego partnera biznesowego, Lukas Banku.
W grudniu do siedziby Amplico Life przeniosło się MetLife Życie – w ramach przygotowania do połączenia obu spółek (grupa MetLife przejęła w ub.r. Alico, właściciela Amplico).
W I półroczu przeprowadzki doświadczyli także pracownicy Cardif Życie i Cardif ARD (zmiana budynku na nowocześniejszy) oraz Pocztowego TUW. W przypadku TUW ma to być otwarcie nowego rozdziału w historii firmy.
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA