fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budżet i Podatki

MSP stawia na wiarygodność inwestorów

Bloomberg
Prawo do złożenia ostatecznych ofert na zakup akcji gdańskiej grupy paliwowej Lotos otrzymały tylko firmy związane z branżą paliwową - zapewnia wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski
Resort Skarbu, który wystawił na sprzedaż cały posiadany w Lotosie pakiet akcji czyli ponad 53 proc., dziś poinformował o wyborze czterech firm do dalszych negocjacji, ale nie ujawnił listy. - Szukamy inwestorów branżowych i tacy są na liście - powiedział "Rz." Mikołaj Budzanowski. - Oprócz fundamentalnych warunków, jakie postawiliśmy w tym przetargu, liczy się także wiarygodność i przejrzystość samych firm oraz ich ofert. Dlatego jeden z oferentów został dopuszczony do dalszego etapu procesu warunkowo - dodał.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że do drugiego etapu najpewniej przeszedł brytyjsko-rosyjski potentat TNK BP, o którym wiadomo, że jest w stanie obiecać spełnić wszystkie warunki stawiane przez resort skarbu. Wcześniej mówiono o udziale w przetargu węgierskiej firmy MOL oraz jednego z chińskich potentatów.
Akcje Lotosu, jakie chce sprzedać Skarb państwa są warte na giełdzie 3,2 mld zł. Resort czeka na ostateczne oferty od zainteresowanych firm do 16 listopada.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA