fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

"Podróż dookoła świata" w Teatrze Guliwer

Materiały Promocyjne
Historia pokazywana na kameralnej scenie zaczyna się od marzenia, fantazji o niezwykłych wędrówkach, niezapomnianych miejscach, egzotycznych roślinach i zwierzętach...
Dzięki aktorom z Belgradu mali widzowie wybiorą się na fantastyczną wędrówkę.
Niewielka forma scenograficzna (raptem dwoje aktorów animujących lalki) przyciąga uwagę przede wszystkim kolorem i wyrazistymi postaciami, ale najważniejsze są częste i nieoczekiwane zmiany, jakie zachodzą na scenie.
Neboja Jovanović, autor pomysłu, a także reżyser i współscenograf, zaprasza widzów do teatralnego wehikułu czasu i przenosi do najróżniejszych miejsc na Ziemi. Droga wiedzie od Afryki przez Azję po Brazylię.
I nie przeszkadza, że aktorzy przyjechali z Serbii i nie mówią po polsku. Nawet przedszkolak zrozumie, o co chodzi w spektaklu barwnym, dynamicznym i uniwersalnym. Zbudowanym prostymi, ale i intrygującymi środkami. W końcu język teatru jest uniwersalny. – Wędrówce towarzyszą humor i zabawa. A pokazanie wielokulturowości ponad dziesięciu krajów, żywa muzyka i lekkość formy są niewątpliwymi atutami spektaklu – zapewniają przedstawiciele Guliwera, który zakontraktował spektakl.
Nie bez znaczenia była też wcześniejsza wizyta „Pinokia" na trwającym od 7 do 10 czerwca w Łomży XXIV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Walizka". Organizatorzy tej imprezy zapewniają, że „gośćmi stają się najlepsze zespoły teatralne z kraju i zagranicy, a spektakle wywodzą się z olbrzymiej pasji twórców i są odzwierciedleniem artystycznych wizji i poszukiwań".
„Podróż dookoła świata" jest spektaklem przygotowanym z myślą o przedszkolakach.
Podróż dookoła świata, Teatr Lalek „Pinokio" z Serbii, Teatr Guliwer, ul. Różana 16, bilety: 25 – 27 zł, rezerwacje: tel. 22 845 16 76, poniedziałek (13.06), godz. 10.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA